Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka

Tom 1 cyklu Legenda o źrenicy oka

Dziś przepiękna perełka. Perła wśród pereł :)
"Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka" to powieść Karin Erlandsson z hipnotyzującą okładką Sami Saramaki.

Wiecie, że o źrenicy oka krążą rozmaite legendy, obiecujące znalazcy spełnienie wszystkich jego pragnień. Mówi się, że jest najstarszą z pereł, że ten, kto ją znajdzie, będzie miał wszystko. Ale czy tak naprawdę jest?
Niestety o źrenicy oka ciąży także klątwa. Ci, którzy wyruszają na poszukiwanie, nigdy nie wracają do swoim domów i rodzin.
Dlatego nie jest pewne, czy perła w ogóle istnieje.
To właśnie spotkało ojca Mirandy. Jest to nurka zajmująca się poławianiem pereł i jest w tym najlepsza. Jej marzeniem jest znalezieniem tej najbardziej poszukiwanej i wyjątkowej perły - właśnie źrenicy oka.
Gdy pewnego dnia Miranda poznaje Syrsę, dziewczynkę, która mimo niezbyt dobrze rozwiniętych umiejętności nurkowych chce wyruszyć z nią na poszukiwania źrenicy oka - postanawia zabrać ją na poszukiwania. Wkrótce okazuje się, że Syrsa ma pewien dar, który czyni z niej cenną towarzyszkę podróży i daje Mirandzie przewagę nad innymi poszukiwaczami.
Dziewczyny wyruszają w drogę, która okaże się trudna i pełna niebezpieczeństw.

Książka napisana jest lekko, czyta się ją przyjemnie, pomimo że ma w sobie dużo mroku i smutku.
To uniwersalna opowieść, która zachwyci czytelników. Jest jak baśń, której akcja mogłaby się toczyć w dowolnych czasach i w dowolnym miejscu na całym świecie.
Mnie zaczarowała. Zresztą jak większość książek wydanych przez Wydawnictwo Dwukropek.
Polecam tą magiczną i piękną opowieść. Spójrzcie jeszcze na okładkę - przepiękna.

Książka zwyciężyła w konkursie Schildts & Söderströms i zdobyła Runeberg Junior Prize i Arvid Lydecken Prize 2018. Była też nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej dla Dzieci i Młodzieży w tym samym roku.
Niech to będzie rekomendają do sięgnięcia po książkę.
Ja polecam ją z całego serca - naprawdę warto.

Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Dziękuję, że dzięki Wam mogłam ją przeczytać.

Informacje dodatkowe o Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka:

Kup książkę Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka

Nocny ekspres
Karin Erlandsson0
Okładka ksiązki - Nocny ekspres

Dziesięcioletnia Danja i jej rodzina jadą do babci, jak to zwykle bywa w grudniu. Ale tym razem nie wszystko jest tak, jak powinno. Babcia mówi...

Cienie. Grotołazka. Legenda o źrenicy oka, tom 3
Karin Erlandsson0
Okładka ksiązki - Cienie. Grotołazka. Legenda o źrenicy oka, tom 3

Trzecia część serii Legenda o źrenicy oka - Wspinanie się na drzewa to nie to samo co wspinaczka górska - protestuję. - Wspinaczka górska to... - milknę...