Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę

Tom 1 cyklu Polowanie na Pliszkę

Dzień dobry bardzo Motyle,

Jak Wasze plany czy potrzeby na dzisiejszy dzień? Ja jeszcze dzisiaj celebruję wolność – do pracy zawodowej – jutro. Pralka już się kręci, koty rozrabiają, parę obowiązków wzywa, ale najpierw WY i kawa.

JAK KAMIEŃ W WODĘ                                                                                                                                         HANNA GREŃ

Jednak jestem bardzo obyczajowa, czyli wielobarwna. Brzmi dobrze, właśnie wymyśliłam. Gdy mówimy o powieściach tego gatunku, używamy słów obyczajowa z wątkiem romantycznym, z wątkiem miłosnym,  z wątkiem historycznym, z wątkiem tragedii. Zwijamy nasze kokoniki w motki życia, tworząc opowieści. #jakkamieńwwodę jest książką obyczajową z wątkiem kryminalnym, której treść wyrwała mnie z kapci.

Prawie przez cały czas czytania miałam na ustach uśmiech zadowolenia i często rozbawienia. Bohaterka, wzbudza we bardzo pozytywne uczucia, taka dziewczyna z domu obok, z którą chcesz się przyjaźnić, ponieważ prawdę ci powie, a jednocześnie nie będzie narzucała się ze swoim ja.

Pani Hanna podeszła mnie jak nowicjuszkę, przyczaiła się i zaserwowała historię, która nie tak się miała potoczyć (a może miała?), tym samym potwierdzając moje pierwsze wrażenie, ze spotkania już przy poprzedniej książce.                                                                                                                                                                      Czuję niedowierzanie, że tak pokierowała wypadkami, zmieściła w książce, wszystkie barwy uczuć. Zagrała na emocjach, jak przystało na wirtuoza pióra. Stworzyła opowieść w której wplotła smutek, żal i odrodzenie w przyjaźni i miłości. Zamiotła nasze oczekiwania i pokazała rzeczywistość, prawdę otaczającego środowiska. Przeszła przez etapy plotki, pomówienia i prawdy, ale także wiary w drugiego człowieka.

Koniecznie zarezerwujcie sobie dla niej czas.

Teraz czekam na kolejny, pięknie wydany tom #polowanianapliszkę

Empikgo  - audiobook / e- book

Kup książkę Jak kamień w wodę. Polowanie na Pliszkę

Imię śmierci
Hanna Greń0
Okładka ksiązki - Imię śmierci

Rok 1985. Za drzwiami domu małżeństwa Tarnawów rozgrywa się dramat. Regularnie katowana Jolanta jest już na skraju wytrzymałości. Mąż staje się coraz agresywniejszy...

Północna zmiana
Hanna Greń 0
Okładka ksiązki - Północna zmiana

Rok 1980. Inga Piątkowska staje u progu dorosłego życia z niemałym bagażem doświadczeń. Choć od samobójstwa jej przyjaciela minął rok, wciąż nie...