Połówki księżyca

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-05-06
ISBN: 978-83-8219-312-1
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

💭"Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia."💭
💭"Superbohater w słowach, tchórz w czynach. Mędrzec w słowach, idiota w czynach."💭

Jeszcze przed samym czytaniem, zawsze przeglądam sobie książkę z każdej strony, czytam wzmiankę o autorze, w taki sposób zapoznaje się z nią😁 I tak też, natknęłam się na opinię @czytnik.pl, a dokładnie brzmi ona tak:
"Warto sięgnąć po "Połówki księżyca". Czyt-NIK jest już po lekturze, i tak bardzo zazdrości Wam, że ta dopiero przed Wami" i ja tak samo Wam również zazdroszczę, że jesteście jeszcze przed szansą jej przeczytania.
🌜🌛
Bo co tu dużo mówić, to było bardzo dobre, od pierwszych stron książka wciąga i z każdą kolejną stroną jest tylko lepiej, a samo zakończenie było zaskakujące, trochę dziwne i nieprzewidywalne. A czytając, miałam małe skojarzenie z filmem "Igrzyska śmierci", trochę z domieszką horroru "Piła", ale od razu uprzedzam, tak drastycznych scen tu nie znajdziecie, jakie wystąpiły w filmie.
🌜🌛
"Połówki księżyca" to 10 historii, różnych ludzi z odległych zakątków świata, każdy z nich boryka się z jakimś problemem życiowym.
🔸WYBRZEŻE SAINT MAARTEN - Sergiej z pochodzenia Rosjanin, jest milionerem, który wcześniej brał udział w wojnie i na koncie ma wiele ludzkich żyć;
🔸 RIO DE JANEIRO - zapracowana Gabriela, żona i matka, przygotowuje się do odejścia ciężko chorego męża;
🔸 NAIROBI - generał Kamba, zastrzelił swojego oponenta, aby przejąć po nim władzę, ma opinię ludobójcy i zbrodniarza wojennego;
🔸 NOWY JORK - Trudy widzi tylko czubek własnego nosa, pieniądze i władza są dla niej najważniejsze;
🔸 MELBOURNE - James jest medium, mieszka na farmie i opiekuję się niepełnosprawną siostrą;
🔸 VANCOUVER - Jess córka milionera, rozpuszczona przez tatusia, protestuje przeciwko globalnemu ociepleniu;
🔸 LONDON - niepełnoletni Amir za namową ciotki próbuje dokonać ataku terrorystycznego;
🔸 MUMBAJ - Isha oblana kwasem przez sąsiada, została oślepiona i oszpecona do końca życia;
🔸PEKIN - Chen jest wykładowcą na uczelni;
🔸PEKIN - Chen jest wykładowcą na uczelni;
🔸 GENEVA - Ariana z pochodzenia polka, cierpi na zaburzenia z powodowane lękiem przed bliskimi relacjami z ludźmi.
🌜🌛
Wszystkie te 10 osób zostaje zamkniętych pomieszczeniu bez okien i drzwi, są przytwierdzeni do krzeseł za pomocą obroży, które rażą prądem w razie nieposłuszeństwa. Cała ta grupa została wybrana nie przypadkowo, znaleźli się w tym miejscu w bardzo ważnym celu. To na nich będzie spoczywała odpowiedzialność całej ludzkości, ale na początku będą musieli wyeliminować jedną osobę spośród nich.

Zobacz opinie o książce Połówki księżyca

Kup książkę Połówki księżyca

Dom marionetek