Pomyleni. Chorzy bez winy

Jestem osobą wykonującą zawód medyczny i prawdopodobnie dlatego tak bardzo interesują mnie książki związane z medycyną. Czytam te pisane przez naukowców, jak i przez zwykłych ludzi czy osoby wykonujące zawody medyczne. Książek tego typu mam mnóstwo na swoich półkach w biblioteczce, dlatego sięgnęłam po tę pozycję.

Niestety muszę przyznać, że troszkę się zawiodłam. Spodziewałam się chyba o wiele bardziej dogłębnej analizy przypadków, tudzież skupienia się na zaledwie kilku wybranych chorobach psychicznych i szczegółowego opisu z czym jest ona bezpośrednio związana. W przypadku tej książki nie można mówić ani o jednej, ani drugiej opcji.

Na plus trzeba autorce zaliczyć zawarcie w tej pozycji wielu interesujących schorzeń, które nie są powszechnie znane, a w przypadku niektórych powiedziałabym nawet, że bardzo mało znane i wiedzą o nich chyba jedynie specjaliści w danej dziedzinie, a podejrzewam, że i to rzadko. Jednakże odnoszę wrażenie, że autorka w tej cienkiej pozycji chciała zawrzeć zbyt wiele i przez to pozostawia niedosyt w czytelniku. Opisane przypadki potraktowane są pobieżnie i nierzadko nie zajmują nawet jednej strony. Książka sama w sobie porusza ciekawy temat, jednak powinna być zdecydowanie bardziej rozwinięta, albo okrojona z kilku schorzeń, a w ich miejscu powinno znajdować się odrobinę więcej o chorych. Niestety mam wrażenie, że przez potraktowanie tematu w skrócie autorka nie wykorzystała potencjału tej pozycji i mimo opisu ciekawych schorzeń nie pobudzi w przyszłości pamięci czytelnika, ponieważ tematy potraktowane tak pobieżnie szybko ulatują „z głowy”.

Informacje dodatkowe o Pomyleni. Chorzy bez winy:

Kup książkę Pomyleni. Chorzy bez winy

Pani inżynier od życia. Rozmowa z Magdaleną Fikus
Irena Cieślińska0
Okładka ksiązki - Pani inżynier od życia. Rozmowa z Magdaleną Fikus

Żeby mieć ciekawe życie, trzeba umieć się nim cieszyć. Profesor Magdalena Fikus opowiada Irenie Cieślińskiej o takim właśnie życiu, w którym było miejsce...