Porodzina

"Porodzina" to książka w stylu domestic-noir. Znajdziemy tu tajemnice, rodzinny dramat, zbrodnię i wątek kryminalny,a wszystko owiane pytaniem co się z nimi stało?

Na przedmieściach mieszka rodzina Waszczyńskich z dwójką dzieci. Wyglądają niczym wycięci z jurnala. Młodzi, piękni, bogaci, lubiani i szanowani przez sąsiadów.
Pewnego dnia znikają bez śladu, a informuje o tym zaniepokojona babcia wnuków, które nie pojawiły się w szkole, a córka nie odbiera telefonu.
Nic nie wskazuje na to by planowali wyjazd. Dom wygląda jakby został opuszczony na chwilę, brak oznak włamania czy pakowania.
Nikt z sąsiadów nie zauważył niczego podejrzanego.
Jak to możliwe, że czteroosobowa rodzina zniknęła i nikt tego nie zauważył?
Czy małomiasteczkowa społeczność ma krew na rękach?
"Porodzina" to przede wszystkim mocne i wyraziste portrety psychologiczne bohaterów. Każdy z nich coś skryta i chroni przed wyjściem na światło dzienne.
Autorka napisała powieść od której ciężko się oderwać. Od samego początku wciąga nas w życie bohaterów, a rodzące się pytania nie pozwalają odłożyć książki na potem. Tym bardziej, że najważniejsze pytanie powtarzamy podczas czytania jak mantrę.
Co się z nimi stało?
"Porodzina" to książka, która ukazuje pod płaszczykiem bohaterów co może dziać się za zamkniętymi drzwiami, jak łatwo skryć swoje prawdziwe oblicze i stać się katem bądź ofiarą. Okładka idealnie dopełnia całości. Tak naprawdę nikt nie wie co skrywa się w każdym z nas i z czym musimy mierzyć się każdego dnia. Niebanalna fabuła i szokujące zakończenie gwarantuje dobrze spędzony czas z tą książką.

Informacje dodatkowe o Porodzina:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-09-28
ISBN: 9788382511925
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Porodzina

Kup książkę Porodzina

Ulga
Natalia Fiedorczuk0
Okładka ksiązki - Ulga

Nowa powieść laureatki Paszportu Polityki Pierwsza książka Natalii Fiedorczuk Jak pokochać centra handlowe była objawieniem literackim, Ulga będzie wstrząsem...

Jak pokochać centra handlowe
Natalia Fiedorczuk0
Okładka ksiązki - Jak pokochać centra handlowe

"Jak pokochać centra handlowe" to przede wszystkim surowy obraz codzienności umęczonej i wypartej, opisanej z wielkim literackim kunsztem. Ten tekst jest...