Portrety

Każdy z nich jest inny. Mają różne marzenia, cele, pragnienia. Łączą ich emocje, przeżycia, doznania. Te bolesne, raniące, smutne, przepełnione miłością, oczekiwaniami emocje, które wnoszą rozmaite barwy do ich szarego życia. Momenty radosne, ale też i bolesne. Gdzie sami muszą się zmagać ze swoimi problemami lub mają ogrom wsparcia od swoich najbliższych. Zdani na siebie lub wprost przeciwnie. Dostrzegani, akceptowani lub pozbawieni miłości. Oceniani za podjęte decyzje i wspierani, gdy dzieje się coś źle.
,,Portrety’’ to historia życia każdego człowieka. Z jego szarymi i jasnymi odcieniami. Pokazująca słabości, różne odcienie bólu, cierpienia, strachu, bezradności, ale też i miłości, wsparcia. Książka opowiada historie, które dzieją się wokół nas, jak i w nas samych. Z czym się zmagamy, czego oczekujemy, co pragniemy, czego się boimy. Że czasami nie dajemy sobie sami rady z problemami i warto mieć wokół siebie anioły, które będą mogły pomóc podnieść się z kolan. Że niepokojących sygnałów nie można lekceważyć, że miłość potrafi być piękna, ale zarazem i toksyczna i wiele innych. Lektura nie ocenia, ukazuje słabości, nasze niedoskonałości oraz pokazuje to, że słowa potrafią ranić bardziej niż siarczysty policzek, czy chociażby to ile w danym człowieku jest siły, by poradzić sobie z przeciwnościami losu, gdy ma się wsparcie osób najbliższych. Krótkie, ale bardzo treściwe, a zarazem emocjonalne. Swoją prostotą potrafią poruszyć serce i wywołać w człowieku chwilę zadumy nad życiem. Pouczają, pokazują różne sytuacje, z jakimi możemy się zmagać i przestrzegają. Nigdy nie wiadomo, jaka sytuacja przydarzy się nam w danej sytuacji. Uszczęśliwia, wzrusza, a zarazem smuci. Jak to w życiu.
Sądzę, że książka nadawałyby się na prezent dla każdej kobiety, jak i mężczyzny. Matki, ojca, córki, syna, teściowej, teścia – każdy z nich znalazłby historię dla siebie, która mogłaby nauczyć i otworzyć oczy na wiele spraw.

Informacje dodatkowe o Portrety:

Kup książkę Portrety

Listy do Emki
Anna Bałuta0
Okładka ksiązki - Listy do Emki

Historii jest tyle ile ludzi. Każda z nich przejmująca, straszna i piękna zarazem. Życie z WZW C tylko pozornie wygląda na łatwe. Tak naprawdę to ta choroba...