Pożądane

Tom 8 cyklu Pretty Little Liars
Sara Shepard to autorka, która cały czas skutecznie mnie zaskakuje. Za każdym razem, gdy sięgam po kolejną część jej kultowej serii Pretty Little Liars wydaje mi się, że nie znajdę już w niej nic szokującego, jednak jak się okazuje wyobraźnia amerykańskiej pisarki wydaje się być istną studnią bez dna.
Wstępnie można powiedzieć, że w Rosewood zapanował spokój. Morderca Alison oraz jednocześnie osoba, kryjąca się pod pseudonimem A. znajduje się obecnie w więzieniu i nie stanowi większego zagrożenia. Hanna, Aria, Emily i Spencer mogą odetchnąć z ulgą, bowiem nie są już adresatkami przerażających smsów i tajemniczych intryg. Wszystko wydaje się wracać do normy, ale wtedy rodzina DiLaurentis zaskakuje wszystkich prawdziwą bombą! W obecności kamer i większości mieszkańców miasteczka, rodzice Alison przedstawiają wszem i wobec swoją skrywaną przez lata córkę Courtney – bliźniaczą siostrę ich zamordowanego dziecka.
Po raz kolejny życie dziewczyn wywraca się do góry nogami. Nowa uczennica wzbudza w szkole niemałą sensację. Tak samo jak jej siostra szybko trafia do elitarnego grona najpopularniejszych dziewczyn, jednak dodatkowo stara się zaprzyjaźnić z głównymi bohaterkami. Nastolatki, doświadczone jednak przez wcześniejsze traumatyczne zdarzenia, starają się traktować ją z dystansem i pewną dozą nieufności. Czy Courtney jest osobą, za którą się ją uważa? Czy może ta piękna twarz w kształcie serca skrywa okrutne tajemnice?
„Pożądane” znacznie różni się od poprzednich tomów serii. Autorka nie skupia się zbyt intensywnie na życiu prywatnym poszczególnych bohaterek, tym razem wątkiem przewodnim książki są relacje dziewczyn z tajemniczą bliźniaczką Alison. Trudno mi ocenić, czy ten zabieg był słuszny czy nie. Z jednej strony ciekawie było poznać fabułę z zupełnie nowej perspektywy, jednak z drugiej strony przez owe posunięcie wszystkie bohaterki wydawały się nieco nijakie i mało charakterystyczne. Aczkolwiek akcja książki okazała się dla mnie całkowicie nieprzewidywalna. Żadne z moich początkowych przypuszczeń nie było prawdziwe.
Ósma część przygód Spencer, Hanny, Arii oraz Emily okazała się dla mnie jedną z najbardziej ekscytujących z całej serii. Pozostawiła ona we mnie niedosyt i niesamowite zainteresowanie, co do zdarzeń przyszłych czekających dziewczyny. Kolejny tom z pewnością nie będzie długo czekał na przeczytanie.
www.public-reading.blogspot.com

Kup książkę Pożądane

Zabójcze
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Zabójcze

KAŻDY MA COŚ NA SUMIENIU. A. Emily, Aria, Spencer i Hanna mają coraz mniej czasu na odkrycie prawdy. Dziewczyny muszą rozwiązać zagadkę, bo inaczej A...

Słodka zemsta
Sara Shepard0
Okładka ksiązki - Słodka zemsta

Minęło kilka miesięcy, odkąd zginęłam. Od tamtego czasu moja siostra żyła moim życiem. Wiele sekretów dotyczących mnie, mojej rodziny i przyjaciół...