Poznasz mnie

Poznasz mnie to świetny thriller psychologiczny, przy którym trybiki w głowie pracują na najwyższych obrotach.

Sophie jej życie to praca i opieka nad schorowaną matką. Alzheimer matki spowodował że ciągle potrzebuje opieki.
Matka, która jest zimną, twardą osobą, sabotowała wszystkie plany na życie prywatne własnej córki, ich więź jest toksyczna.
Sophie która przez opiekę nad matką staje się zmęczoną i mało uważna osobą, jej pewność siebie dawno została zniszczona przez słowa matki. Nagle w domu dzieją się dziwne rzeczy. Matka zaczyna wymawiać słowo Cień który przywołuje Sophie urywki wspomnień, zaczyna ją mylić z Becca, ale kim jest ta osoba? Na drzwiach pojawia odcisk ręki, ktoś ich obserwuje, a może to facet z którym Sophie spotkała się raz przez portal randkowy? Kim jest Cień czy to tylko słowo, czy jednak osoba ?

Książka genialna z kilku powodów. Po pierwsze relacja córka matka, relacja toksyczna. Oglądamy jak dorosła już główna bohaterka przez słowa matki nadal się boi, nie umie jej się postawić, poświęca swoje życie chłopaka, przyjaciół dla matki ale czy ona zasłużyła na takie poświęcenie?

Po drugie niepewność, zagrożenie, niewiadoma, to wszystko nakręca Sophie i zaczyna wątpić. Czy jej matka zdolna byłaby do zagrożenia jej i robienia złych rzeczy? Czy to jednak ktoś inny ich obserwuje i im zagraża? Ta spirala złych zdarzeń powoduje że ja sama zwątpiłam czy jej matka faktycznie jest chora, czy jednak to jej kolejna zagrywka aby odegrać się na córce.

Trzecia rzecz to tajemnica z przeszłości, którą Sophie pragnie odkryć ale musi się pospieszyć póki jej matka jest jeszcze w miarę dobrym stanie i jej umysł nie został pokonany przez chorobę. Czy jej się uda odkryć ten sekret?

Jedynie do czego bym mogła się doczepić to zakończenie. Jest logiczne, spójne wiele wyjaśnia ale jest za krótkie. Wolałabym aby autorka więcej poświęciła słów, kartek bardziej opisała i zgłębiła.

Książka na jeden wieczór, bo nie da się od niej oderwać. Polecam

Informacje dodatkowe o Poznasz mnie:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-08-11
ISBN: 9788381956031
Tytuł oryginału: The Broken Ones
Dodał/a opinię:

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Poznasz mnie

Kup książkę Poznasz mnie

Milczące dziecko
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Milczące dziecko

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono. Dopiero...

Czas na śmierć
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Czas na śmierć

Leah wierzyła, że może spać spokojnie. Bardzo się myliła. Wytwórnia filmowa planuje nakręcić film oparty na życiu seryjnej morderczyni. Leah Smith...