Pragnienie zemsty. Mistyfikacja

Udawanie kogoś kim się nie jest wcale takie łatwe nie jest. Nawet jeśli to siostra. Bywa także niebezpieczne. Praca praca a co z uczuciami? Z przerażeniem przyjdzie nam otworzyć oczy, gdy dotrze do nas to, że zakochaliśmy się we wrogu.

Leopold Bischof poprzysiągł na pogrzebie ojca, że pomści jego śmierć. Także kroczek po kroczku dochodzi do władzy, umiejętności i statusu społecznego. Staje się idealną partią dla młodych kobiet. Takiego kawalera złapać i usidlić także bywa problematyczne. Talimie się to jednak udaje. Niestety wszystko jest podszyte intrygą i spiskiem. Gdy Talima musi opuścić Leopolda na swoje miejsce podstawia Lavinię - swoją bliźniaczkę. Musi ją udawać we wszystkich! płaszczyznach życia i przy okazji szpiegować głównego bohatera. Jak jej się to uda? Czy wywiąże się z zadania? Do tego wszystkiego dochodzi do głosu jej serce. Czy uda jej się to wszystko pogodzić? Rozegrać tak, aby był wilk syty i owca cała? Wygra serce czy rozum?

Autorka w tej krótkiej historii stworzyła świat magii i czarów. Wkraczamy w fantastykę okraszoną demonami i elfami. Bardzo fajnie mi się czytało tę historię. To, jak Lavinia sprawnie manewrowała, aby wykazać się i nie dać się złapać. To jak była rozdarta wewnętrznie także zwróciło mą uwagę. Podmiana sióstr była w pewnym momencie dla mnie szokująca. No bo jak można było zabawić się, jakby nie było, uczuciami mężczyzny. Taki zimny i bezduszny dla innych, a dla ukochanej ciepły i serdeczny. Można przepaść. I tak się stało. Tylko na co się zdecydować? Jaki jest wybór? Który okaże się ważniejszy? Przywiązanie i wdzięczność do osoby odpowiedzialnej za ich opiekę? Czy może miłość do mężczyzny, który powinien być ich wrogiem?

Wyruszając w tę niebezpieczna przygodę nie mamy pewności co nas spotka. Na każdym kroku towarzyszą stwory, potwory, mrok i to co nie wyjaśnione i  nie zbadane. Staniemy razem z bohaterami do walki. Tej wewnętrznej także. Siły zła kontra siły dobra. A prawda? Prawda będzie szokująca. Finisz także. Choć dla mnie zdecydowanie za krótka. Za szybko doczytałam do końca.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Pragnienie zemsty. Mistyfikacja:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2018-12-19
Tytuł oryginału: Pragnienie zemsty. Mistyfikacja
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: bóg przygodowa romans magia akcja kłamstwo intryga zdrada

Zobacz opinie o książce Pragnienie zemsty. Mistyfikacja

Kup książkę Pragnienie zemsty. Mistyfikacja