Prawdziwa miłość

Tom 3 cyklu Saga rodu Cantendorfów

"Jak w każdej baśni w punkcie kulminacyjnym, kiedy wszyscy byli najszczęśliwsi, pojawiła się zła czarownica w przebraniu urodziwej kobiety i jednym zdaniem zniszczyła sielankę."

Lady Adler dopięła swego, podstępem rozbiła związek Aleksandra z Kate. W końcu może czuć się panią na zamku, hrabia obiecał jej ślub. Tylko szkoda biednej zdradzonej dziewczyny, która chwilowo walczy o życie. Przełomowe chwile przeżyje wiedźma Alice oraz Pani Hamilton. Wyjawione sekrety zbierają swoje żniwa.

Czy jest jeszcze szansa na szczęśliwe zakończenie? Jakie tajemnice przeszłości skrywają bohaterzy?

Prawdziwa miłość istnieje naprawdę, czy to tylko wymysł naszych czasów? Uczucie takie potrafi zmienić człowieka. Jedna z postaci doświadczy przemiany właśnie z miłości. Zostałam pozytywnie zaskoczona, nie spodziewałam się tego. Pewna byłam, że poznałam się już na tej postaci.

"-Wszystkie historie miłosne zaczynają się od pójścia za głosem serca, ale niektóre źle się kończą — nie wytrzymała gospodyni i powiedziała, co naprawdę myśli, mijając go w progu."

Akcja w książce rozpoczyna się w momencie zakończenia drugiego tomu, nic nie tracimy, bo mamy bezpośrednią kontynuację przygód bohaterów. Miałam zerknąć na pierwszą stronę tylko, a przeczytałam całą historię w dniu otrzymania książki. Świadczy to tylko o tym, że losy mieszkańców hrabstwa wciągają i uzależniają od siebie.

W tym samym czasie toczą się losy wielu postaci. Każdy otrzymuje szansę na opowiedzenie swojej historii, rozdziały przedstawione są z perspektywy kilku bohaterów.

Ciekawiło mnie, jak autorka poradzi sobie z rozwiązaniem powstałej sytuacji. Fabuła została jednak znakomicie poprowadzona, czytelnik nie jest w stanie sam przewidzieć zakończenia. Z niecierpliwością przewracałam kolejne strony. Jak najszybciej chciałam poznać finał.

Cala trylogia ma swój klimat, oczarowana jestem od pierwszej części. Zżyłam się z bohaterami książki i trudno było mi się z nimi rozstać. Niestety każda historia ma swój początek i koniec. Pytanie tylko, czy zakończenie będzie satysfakcjonujące.

Informacje dodatkowe o Prawdziwa miłość:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-04-22
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Prawdziwa miłość

Kup książkę Prawdziwa miłość

Obca w świecie singli
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Obca w świecie singli

Podobno na planecie singli można znaleźć szczęście. Są tacy, którzy wprowadzili się na nią świadomie i bardzo sobie chwalą. Karolinę i Jakuba w...

Światło w cichą noc
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Światło w cichą noc

Trwają przygotowania do świąt. Na osiedlu położonym na obrzeżach Krakowa lśnią tysiące świateł. Tylko dwa domy stoją ciemne. Przedwojenna willa i niewielki...