Próba bogów /Nowa Baśń/

Weronika, Zbigniew i Kacper to rodzeństwo które z czasów współczesnych w jednej chwili przeniosło się do czasów Słowian, na początku myśleli że zaraz wrócą do domu ale niestety to nie nastąpiło, jedyne co im pozostało to przyzwyczaić się do ich nowego życia.
Wszystkie plemiona myślą jedynie o drugich zmaganiach z Czarnobogiem, boją się tego ale wiedzą że nie mają innego wyjścia, opuściły ich wszystkie przydomowe stworzenia a do tego zaczyna brakować żywności. Zbigniew został wytypowany do reprezentowania Radoszan, boi się zostawić Jagnę ale wie że musi stoczyć te walkę. Weronika ma reprezentować Gnieźnian i ma zamiar bronić się wiosłem Przemkiem, niestety na wskutek wypadku ma zastąpić ją wódz plemienia Bolesław. Kacper bardzo chciałaby walczyć ale jest jeszcze nieokrzesany i do tego się nie nadaje, zamierza za to towarzyszyć w drodze swojemu nauczycielowi który chociaż wygląda na starca ma pewną tajemniczą moc. Dwudziestu śmiałków z czego tylko jeden przeżyje i stoczy walkę z Czarnobogiem, komu uda się tego dokonać?
Druga część zdecydowanie różni się od pierwszej, rodzeństwo przyzwyczaja się do nowego życia i przestaje myśleć o powrocie do domu. Cierpią z powodu kiepskiego jedzenia którego i tak dostają mało, do tego przez walki z obcymi stworzeniami i ćwiczeniami do walki przybywa im ran i blizn, są nastolatkami a muszą myśleć jak dorośli.
Akcja szybko biegnie do przodu i byłam pewna że rodzeństwo nie wróci jeszcze do domu ponieważ przed nami jeszcze dwie części, myślałam że wreszcie ujawni się Kacper ale to jeszcze przed nami, pomimo tego działo się tutaj bardzo dużo i tak jak w części pierwszej najbardziej chciałam wiedzieć co u Weroniki.
Ta książka jest idealna dla nastolatków i trochę starszych osób, pozwalam nam poznać dawne dzieje, wierzenia i przekonać się że kiedyś nie było łatwo. Z niecierpliwością czekam na kolejną część i na spotkanie wspólne trójki rodzeństwa.

Informacje dodatkowe o Próba bogów /Nowa Baśń/:

Kup książkę Próba bogów /Nowa Baśń/

Zombie pl 2
Łukasz Radecki0
Okładka ksiązki - Zombie pl 2

W świecie opanowanym przez zarazę zombie, kilkoro ocalałych znalazło swoją przystań w krzyżackim zamku. Jednak to nie nieumarli stanowią największe zagrożenie...

Królestwo Gore
Łukasz Radecki0
Okładka ksiązki - Królestwo Gore

Wstrząsające historie mistrza gatunku i laureata Nagrody Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Bezlitosna podróż przez ludzkie koszmary i potworności...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis