Przeciwko bratu

Książka pt. '' Przeciwko bratu" w Cyklu: Trylogia Profanum (tom 1) autorstwa Pana Marcina Dudzińskiego to moim zdaniem niezwykłe połączenie dwóch światów, a przede wszystkim dokonywaniem w nich wyborów pomiędzy dobrem a złem, które czai się, praktycznie rzecz biorąc, w sumie na każdym kroku podążając za własnym celem, który niekoniecznie musi przynieść pozytywne korzyści wszystkim, a nie tylko tym wyższym instancjom.

Twórczość Pana Marcina Dudzińskiego do tej pory nie była mi znana, ale dzięki przeczytaniu tej książki mogłam podążać śladami za stworzonymi przez niego bohaterami, którzy to nie zawsze mi się podobali, mając na uwadze ich bardzo zróżnicowane charaktery.

Bracia Walterowie Stanisław i Jerzy to są tak skomplikowani bohaterowie, że trudno jest dokonać na początku oceny z ich ogólnych postępowań dotyczących przez nich różniących się od siebie, co do wykonywanych zawodów. Bracia Walterowie biskup Stanisław i komendant miejskiej policji stanowią dla mnie największą zagadkę podczas ich głębszego poznawania pod każdym względem.

Pozostali występujący w tym oto kryminale bohaterowie drugoplanowi również skrywają wiele tajemni, a w tym podążanie i wyboru drogi sprawiedliwości i posłuszeństwa wobec tego, co dla nich jest najważniejsze, aby główny cel główny mógłby być zrealizowany do samego końca.

Książka ta została podzielona na dwie części, w których to z osobna są opisywane losy bohaterów.

Nie ukrywam tego, że podążając, śladami tychże, niezwykłego współczesnego świata wypełnionego niepewnością można zadawać sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje, że autor poruszył ten temat, w którym to odpowiedzi na nie jest bardzo wiele, a jedynie bohaterowie potrafią nieźle namieszać, w co poniektórych trudnych momentach swojego życia.

Nie zabraknie podczas czytania w tym opisanym przez autora kryminale dobrze dobranych dialogów, co do występujących w nim bohaterów oraz dobranego dla nich poczucia humoru, szczególnie kiedy wymagała, tego sytuacja, w której się oni znajdowali.

Największą ciekawostką w tym oto kryminale jest to, że gdy się go rozpocznie, go czytać to nie tak łatwo się o nim zapomina.

Wydawnictwu Czarna Owca dziękuję za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki pt. '' Przeciwko bratu" w Cyklu: Trylogia Profanum (tom 1) autorstwa Pana Marcina Dudzińskiego.

Polecam przeczytać ten kryminał.

Informacje dodatkowe o Przeciwko bratu:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2019-07-17
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Przeciwko bratu

Kup książkę Przeciwko bratu

Z moich kości
Marcin Dudziński0
Okładka ksiązki - Z moich kości

Nadszedł czas, żeby ukrócić jego męki. Złapał za sznur na jego nogach i mocno pociągnął mężczyznę za sobą. Nie dbał już o to, że porani go szorstki grunt...

Za nami wszystkimi
Marcin Dudziński0
Okładka ksiązki - Za nami wszystkimi

Kontynuacja Trylogii Profanum, w której rozwiązują się losy bohaterów powieści Przeciwko bratu oraz Z moich kości. Częstochowie wciąż nie dane jest...