Przeznaczona diabłu

"Diabeł może spalić cały ten świat, żeby tylko dostać to, czego chce. A teraz on chce mnie."

Alessa jako czternastka staje się świadkiem wydarzeń, które będą miały kolosalne konsekwencje odnośnie przyszłości dziewczyny. Na jej drodze stanął bowiem sam Diabeł.
   Antonio Bonetti jest znany w mafijnym świecie jako okrutny Diabeł. I właśnie on zdecydował, że za cztery lata, po osiągnięciu pełnoletności Alessy, zostanie ona jego żoną. Stawką jest bowiem życie jej najbliższych.
    Jakie stanie się życie młodej kobiety u boku diabła? Czy zaaranżowane małżeństwo będzie dla Alessy kajdanami czy może namiętnością? Co się wydarzy?

Z przeznaczeniem nie można wygrać. Tak samo jak nie można być pewnym tego, co przyszykował dla nas los. To jedna wielka niewiadoma.
   Główna bohaterka pierwszego tomu serii mafijnej jest bardzo młoda. Ledwie osiągnęła pełnoletność a już ma zostać żoną. Taki właśnie jest mafijny świat. Świat pełen mroku, czyhającego ryzyka i niebezpieczeństwa. Okrucieństwa i bezwzględności. Autorka pokazała go bardzo dobrze. Moim zdaniem posiadał wszystkie cechy, które czyniły powieść mroczną i tajemniczą.
   Alessa to postać, która musiała się podporządkować. Choć nie było łatwo, bowiem jej natura i skrywana wola walki co rusz dochodziły do głosu powodując starcia z głównym osobnikiem płci męskiej. Fakt - była odważna i harda. Autorka bardzo dobrze połączyła wszystko to z chwilami beztroski i szczerego uśmiechu.
    A Diabeł? No cóż, zaskakiwał mnie. Dał się poznać jako bezwzględny i twardy. Prawdziwy boss i nijak nie wiedziałam przebłysków dobra. Autorka bardzo dobrze poprowadziła tego bohatera. Z każdą kolejną stroną ciekawość rosła. Trzymanie w napięciu co do jego prawdziwości było skuteczne.
   Powieść jest dynamiczna. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Dostarcza wielu wrażeń. Erotyczne i zmysłowe sceny uniesień rozgrzewają. Budowanie napięcia podsyca emicje, których zdecydowanie nie brakowało.
    Finał tej części wbił mnie w fotel - takie zwroty wydarzeń uwielbiam. Ten moment, kiedy autor wbija czytelnika w fotel a szczękę zbiera się z podłogi. Elementy zaskoczenia z najwyższego poziomu. Już nie mogę się doczekać kontynuacji. Koniecznie będę chciała ją przeczytać.
   Na koniec mam niestety jedną nieścisłość. Czytałam pewien moment w powieści dwukrotnie bo mi się coś nie zgadzało i uważam, że wkradł się błąd. Dotyczy on jednej sceny a konkretnie sukienki Alessy: "Satynowa CZERWONA suknia z dekoltem prawie do samego pępka" a na następnej stronie mamy już "bogini w długiej ZIELONEJ satynowej sukni". Sukienka kameleon czy co? Czy tylko ja zwróciłam na to uwagę?
    Ale uważam, że książka jest godna uwagi i warta polecenia. Bawiąca i mrożąca krew w żyłach. Z bardzo dobrze wykreowanymi postaciami. Z mafią iście podręcznikową. Wciąga w wir wydarzeń i przenosi oczyma wyobraźni do historii.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo AMARE

#recenzja

Informacje dodatkowe o Przeznaczona diabłu:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2023-03-29
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Przeznaczona diabłu

Kup książkę Przeznaczona diabłu

Córka Mafii. Elena
Aleksandra Możejko0
Okładka ksiązki - Córka Mafii. Elena

Pierwszy tom polskiej serii mafijnej „Dzieci mafii”! Elena Montenegro nigdy nie podejrzewała, że całe jej życie ulegnie zmianie w dniu zaręczyn...

Syn mafii. Nicolas
Aleksandra Możejko0
Okładka ksiązki - Syn mafii. Nicolas

Trzeci tom serii mafijnej ,,Dzieci mafii"! Nicolas Montenegro był idealną maszyną do zabijania. Szkolony od dziecka, aby nie znać litości i nigdy się...