Przyjrzyj się

„Geniusz prawa polega na tym, że nie skupia się ono na jednej osobie, lecz na systemie obowiązującym wszystkich. By móc chronić niewinnych, chroni także tych winnych”.

Halloween w Wietrznym Mieście.
Doskonała noc na zbieranie cukierków.
Doskonała noc na morderstwo..
No to jak, „cukierek albo psikus”..?

Simon Dobias wraz ze swoją żoną Vicky mieszkają w Chicago. On jest szalenie inteligentnym profesorem prawa. Ona pracuje na rzecz ofiar przemocy domowej. Zamożna, bezdzietna para z niemal dziesięcioletnim stażem prowadzi spokojne, stateczne, zwyczajne życie.. wręcz zionące nudą. Czyżby? Gdyby tak przyjrzeć się im bliżej, okazuje się, że nic tu nie jest takie, jakim się wydaje. Każde z nich ma swoje małe i duże sekrety, słodkie i gorzkie tajemnice. Każdy tu ma swój mały intymny świat, dzięki któremu zachowuje granice własnego „ja”. Każdy potrafi namiętnie kłamać, zręcznie konfabulować, oszczędnie gospodarować prawdą..

Gdy pewnego dnia w rezydencji na przedmieściach zostaje znalezione ciało olśniewająco pięknej młodej kobiety, Lauren Betancourt – sekrety Simona i Vicky nieśmiało zaczynają wypełzać na światło dzienne..

Co się stało w Halloween w Chicago i jak do tego doszło?

Ktoś tu wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności aktorskich. Ktoś inny okaże się wybitnym reżyserem mającym dar opowiadania nie słowem, a obrazem. A zupełnie ktoś trzeci, z kurtuazją zostanie wyprowadzony w pole. Tu nie można brać czegokolwiek za pewnik. Trzeba mieć ambiwalentny stosunek do tego, co widać na pierwszy rzut oka, otwarty umysł i wysoką tolerancję na szaleńcze zwroty akcji i nieoczywiste emocje, które targają czytelnikiem wciągniętym przez wir zdarzeń – czy tego chce, czy nie.

„Przyjrzy się” to świetny, rasowy thriller. Książka z serii tych „nieodkładalnych”. Porywająca powieść o ludziach w „spektrum szaleństwa”, o obsesji, zemście, chciwości i zbrodni doskonałej.
Tak więc proszę Państwa, tu się trzeba skupić, by nie dać się oszukać. Przyjrzeć się dobrze i odkryć, kto wybrał „cukierek”, a kto „psikus”.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Przyjrzyj się:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2023-05-31
Tytuł oryginału: Look Closer
Dodał/a opinię: Anna Biarda

Zobacz opinie o książce Przyjrzyj się

Kup książkę Przyjrzyj się

Dożywocie z wyboru
David Ellis0
Okładka ksiązki - Dożywocie z wyboru

Pasjonująca wiwisekcja amerykańskiego świata wymiaru sprawiedliwości, pełnego intryg i niewybrednych gier politycznych. Demokratyczny senator Tully przygotowuje...

Okiem obserwatora
David Ellis0
Okładka ksiązki - Okiem obserwatora

Nowy thriller autora „Na linii wzroku” i „W powodzi kłamstw” Jest rok 1989. Na terenie uniwersytetu policja odkrywa zwłoki sześciu...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;