Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Tom 1 cyklu Pucio

Pucio jest zdecydowanie ulubieńcem dzieci i gości w niejednej biblioteczce, znalazł się również u nas i od razu stał się dla nas numerem jeden, nie ma dnia żebyśmy nie zajrzeli chociaż do jednej części.
Pierwsza część wprowadza dziecko w świat dźwięków i słów z naszego otoczenia, na każdej stronie są obrazki podpisane odpowiednimi dźwiękami jakie wydają a do tego krótka historyjka która opowiada dlaczego i kiedy przedmioty wydają dźwięki, więc na każdej stronie spędza się z pociechą wiele czasu. Na końcu książki znajdziemy zlepek obrazków najczęściej pojawiających się wokół nas, jest to również sprawdzian tego ile nauczyło się dziecko przez całą książkę lub powtórka jeśli czegoś zapomniało.
Dzieci zdecydowanie kochają Pucia i jest książka która nie nudzi im się po chwili, wiem to z własnego doświadczenia a ogromnym plusem jest to że wszystkie strony są twarde, nie tylko okładki więc posłuży na długo, bo niestety ile razy byśmy nie powtórzyli to i tak rogi są zaginane a kartki wyrywane. Mi najbardziej podoba się to że ta książka naprawdę uczy, oczywiście nie sama, potrzebny jest do tego również rodzic, ale wystarczy odrobina wysiłku a dziecko raz dwa nauczy się wszystkich słów z książki ponieważ jest to nauka przez zabawę. Każda strona to osobne miejsce, osobna historia ale razem tworzą jedną opowieść o Puciu, jego rodzinie i jego zwierzętach, o tym jak codziennie poznaje świat i uczy się nowych rzeczy, pokazuje że nie wszystko jest łatwe ale z pomocą dorosłych takie się staje, pokazane jest również jak ważna jest rodzina.
Część pierwsza to tylko wstęp do świata Pucia a każda kolejna książka to jeszcze większa dawka wiedzy więc warto sięgnąć również po inne części i pozwolić uczyć się i rosnąć naszemu dziecku z jego ulubioną postacią.

Informacje dodatkowe o Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2016-08-03
Kategoria: Edukacyjne
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Kup książkę Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Co robi Pucio?
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Co robi Pucio?

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej...

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pucio dostał od babci najpiękniejszy nocnik na świecie - z samolotem! Teraz tylko musi pamiętać o tym, żeby na nim usiąść, kiedy chce mu się siusiu lub...