Punkt zwrotny

Nikt nie może uciec od swoich problemów, ale gdy one narastają, warto czasem zmienić miejsca zamieszkania. Wyjechać na weekend lub dłużej. Odpocząć, pomyśleć.

Marzena, Zofia i Teresa nie znają się, lecz wpadają na ten sam pomysł. Chcą odciąć się od zmartwień, przemeblować swoje życie. Na kilka tygodni wynajmują pokoje w zabytkowym dworcu w Trzęsaczu. Tu poznają Weronikę.

Sezon turystyczny się skończył. Jest pusto, mgliście, wietrznie i zimno. Czy przyjezdne będą się nudzić? A może nad Bałtykiem znajdą swoje miejsce na ziemi?

"Punkt zwrotny" Doroty Schrammek to ciepła, urocza, klimatyczna książka, która pokazuje, że nie trzeba bać się zmian. Nie warto się poddawać. Trzeba przeszłość zostawić za sobą, myśleć pozytywnie i mieć nadzieję na lepsze jutro.

To powieść poruszająca trudne, życiowe tematy. Rozwód, choroba, dyskryminacja w pracy, brak weny twórczej. Z tymi zdarzeniami muszą poradzić sobie bohaterki.

Pisarka wplotła w fabułę wiele ciekawostek dotyczących Trzęsacza, które warto poznać.

Świetnie, że sporo miejsca poświęcono seniorom. Ich sprawom, potrzebom, dylematom, zmartwieniom.

Natomiast nie podobało mi się jedno stwierdzenie dotyczące kobiet. Zacytuję: "Żona i matka - kobiecość wypełniona w stu procentach". Dla mnie to zdanie to jakiś archaizm.

Pomimo tego jednego minusa "Punkt zwrotny" to lektura przyjemna jak promyk słońca w pochmurny dzień.

Przekonajcie się, jak wygląda życie nad morzem po sezonie.

Informacje dodatkowe o Punkt zwrotny:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-05-17
Dodał/a opinię: Damaczytasama

Zobacz opinie o książce Punkt zwrotny

Kup książkę Punkt zwrotny

Dom, którego nie było
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Dom, którego nie było

Cztery kobiety spotykają się na wspólnej terapii. Każda z nich miała inne, ale zawsze skomplikowane relacje z matką. To wpłynęło na wybory życiowe...

Tam, gdzie czekał anioł
Dorota Schrammek0
Okładka ksiązki - Tam, gdzie czekał anioł

Mama dwójki dorosłych dzieci wyjeżdża do Ueckermünde, by uporządkować swoje życie. Pomimo wielu obaw podejmuje pracę jako opiekunka starszego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;