Raj w ogniu

Tom 19 cyklu Saga Courtneyów

“Raj w ogniu” Wilbura Smitha, poczytnego autora powieści przygodowo-sensacyjnych, to kontynuacja sagi o rodzinie Courtneyów. W tej odsłonie, której akcja toczy się w latach pięćdziesiątych XX wieku,  głównymi bohaterami są Saffron Courtney i jej mąż Gerhard von Meerbach. Małżeństwo osiedla się w Kenii, gdzie  w okolicach Lusimy ma swoją posiadłość.

Saffron dorastała w rozległej kenijskiej posiadłości swojego ojca, Leona Courtneya, ale zasłynęła brawurową odwagą w czasie wojny, pełniąc ofiarnie rolę tajnej brytyjskiej agentki. Gerard z kolei pochodzi z niemieckiej rodziny potentatów przemysłowych i jest weteranem II wojny światowej, który za swe antyfaszystowskie przekonania był więziony w obozie koncentracyjnym. Tam miał do czynienia ze swoim bratem Konradem, fanatycznym nazistą, poszukiwanym wciąż zbrodniarzu wojennym.

Wilbur Smith sięgając do przeszłości Kenii, stworzył niezwykle wciągający “Raj w ogniu”. Dostosował fabułę w opowieści do prawdy historycznej, umiejętnie wybierając z niej to, co może najbardziej zainteresować czytelnika. Dodał do tego  atrakcyjny wątek przygodowy, niemalże w stylu bondowskim,  z poszukiwaniami złego charakteru,  brawurowymi pościgami samochodowymi, strzelaninami. Nieoczekiwane zwroty akcji, liczne zmiany jej miejsca,  zaskakujące wydarzenia, momenty dramatyczne i melodramatyczne przeplatają się wzajemnie, wywołując moc uczuć i wrażeń - od zaskoczenia, wzruszenia po oburzenie i przerażenie. Naprawdę, lektura wywołuje tyle emocji, że nie sposób się od niej oderwać. Smith nieustannie dba o atrakcyjność fabuły, jest ona idealnie przemyślana, pełna sensu, z bardzo sugestywnym i niebywale emocjonującym zakończeniem. Jeśli dodamy do tego nietuzinkowych, wyrazistych bohaterów, to otrzymamy kompletną powieść, ekscytującą i porywającą.

Choć książka nie odwołuje się do łatwych zagadnień, to jest ona na pewno dobrą interesującą lekturą, poszerzającą horyzonty czytelnika. Polecam!

Za moc wrażeń w trakcie lektury dziękuję wydawnictwu Albatros.

Cała recenzja: https://www.czytelnika.pl/2022/03/raj-w-ogniu-wilbur-smith-magdalena.html

Informacje dodatkowe o Raj w ogniu:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2022-02-23
Tytuł oryginału: Legacy of war
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Dodał/a opinię: MagdaKa

Zobacz opinie o książce Raj w ogniu

Kup książkę Raj w ogniu

Łzy wojny
Wilbur Smith / David Churchill0
Okładka ksiązki - Łzy wojny

Zapierająca dech w piersiach historia miłosna rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Sielankowe dzieciństwo Saffron Courtney zostaje przerwane...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;