Rewizja

Tom 3 cyklu Joanna Chyłka

Joanna Chyłka po zwolnieniu z kancelarii Żelazny&McVay podejmuje pracę udzielając porad prawnych z budki. Coraz częściej sięga po alkohol, który tak naprawdę staje się jej motorem napędowym w życiu.
Kordian Oryński natomiast pozostał na swoim dawnym stanowisku zmieniając jedynie patrona.
Chyłka pewnego dnia spotyka na swojej drodze Roma - Bukano, którego żona i córka zostały brutalnie zgwałcone i zamordowane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że ich życie było ubezpieczone polisą opiewającą na niebagatelną kwotę miliona złotych. Chyłka udziela swojemu klientowi podstawowych porad, jak należy postąpić, aby polisa została mu wypłacona. Wszystko komplikuje się w momencie, gdy Bukano staje się podejrzanym o morderstwo żony i córki. Prokuratura stawia mu zarzuty, a Chyłka postanawia podjąć się obrony Roma. Jego narodowość dodatkowo komplikuje sprawę, gdyż ze względu na swoje pochodzenie wielu od razu zakłada, że jest winny.
Dodatkowym utrudnieniem, które jednak popycha Joanne do podjęcia się obrony Bukano okazuje się fakt, że firmę ubezpieczeniową reprezentuje kancelaria Żelazny&McVay, a dokładnie Oryński wraz ze swoim nowym patronem, o czym kobieta dowiaduje się dopiero później.
Waleczna, ale ciągle pijana Chyłka jest niemniej groźna, aniżeli była wcześniej, szczególnie że teraz nie ma już nic do stracenia. Jedyne, co znacznie komplikuje jej sprawę, to nałóg, który pogłębia się z każdym dniem. Joanna do tego stopnia uzależnia się od alkoholu, że nie potrafi nawet wytrzymać rozprawy sądowej bez spożycia choć kilku łyków w czasie przerwy.
Niespodziewanie okazuje się, że jednym z prokurentów firmy ubezpieczeniowej jest Piotr Langer, pierwszy klient Chyłki i Oryńskiego, z którym kontakty na zakończenie współpracy nie okazały się zbyt przyjazne. Sprawa znacznie się komplikuje, a w jej toku co rusz wychodzą nowe fakty.
Zordon początkowo postanawia postawić wszystko na jedną szalę, gdyż nie chce zaprzepaścić swojej kariery. Podkopuje nawet pod Chyłką, zgłaszając na policję jej jazdę samochodem po pijaku. Niemniej jednak w sprawie nic nie jest tak proste, jakby mogło się wydawać, a wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie i skłóceni Zordon i Chyłka zaczynają nawet w pewnym momencie współpracować.
Genialna, kolejna już część przygód niezawodnego teamu, który tym razem staje po przeciwnych stronach barykady. Zdecydowanie polecam!

Informacje dodatkowe o Rewizja:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-03-30
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Rewizja

Kup książkę Rewizja

,,- Zamierzasz się z nimi spotkać?
- Oczywiście, jestem w drodze.
- Uważaj na siebie - rzucił Oryński.
- Coś ty powiedział?
- Żebyś...
- Błagam cię, Zordon, oszczędź mi melodramatu.
- Chciałem tylko...
- Powinieneś powiedzieć: zjedz ich na surowo i obgryź kości, a potem rzuć resztki świniom."

,,- Wypadło mi coś.
- Najwyraźniej. Mózg"

Prędkość ucieczki
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Prędkość ucieczki

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż przejmowanie...

Lot 202
Remigiusz Mróz0
Okładka ksiązki - Lot 202

Zwyczajna, piątkowa noc w Nowej Hucie. Kamery monitoringu u zbiegu dwóch ulic rejestrują młodego chłopaka o drugiej piętnaście. Nie ma go na nagraniu...