Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy

💭 " Najdziksze zwierzę nie jest tak krwiożercze, jak człowiek, kiedy działa pod wpływem niepohamowanych namiętności i rozporządza odpowiednią siłą."💭

Po raz kolejny nie mogłam się oprzeć książce tego autora, kiedy już przy ostatnim poście obiecywałam, że nigdy nie sięgnę po jego kolejne pozycje. Nie wnoszą one nic nowego, a każda kolejna książka jest prawie o tym samym. Niestety tym razem znowu dałam się namówić na kolejne "Rozmowy z psychopatami"🤦 Tylko tym razem z "Masowymi mordercami i szaleńcami" czy to nie brzmi groźnie, w zarazem fascynująco? Więc jak mogłam się nie skusić, no jak się pytam 😁
Skusiłam się na wielką apetyczną babeczkę z wisienką, a dostałam zakalec, na dodatek z przegniłym owocem w środku🤭 Nie wiem czego, tym razem się spodziewałam po tej książce, ale dostałam prawie to samo, co w każdej innej części z tej serii. W tym wypadku dodatkiem było tutaj sporo informacji o broni, z której korzystali zamachowcy. Dla mnie takiego laika znawcy broni, to było trochę za dużo, kompletnie nic nie rozumiałam z ich rodzai i szczerze mało mnie to jakoś obchodziło. Co najciekawsze autor jeszcze wytykał błędy zabójcom, że zamiast tej broni powinni użyć innej, albo że są totalnymi durniami organizując, taki lub inny zamach w sposób nieprzemyślany i nieudany.
Autor na początku dodaje, że pisząc tę książkę miał nadzieję, aby po jej przeczytaniu czytelnicy poczuli mdłości z powodu opisanych tutaj zdarzeń i okrucieństwa i wiecie co? Nic, żadnych mdłości nie poczułam, nic mi nawet nie podchodziło, jedynie czułam niesmak, że po raz enty dałam się skusić na kolejną część.
Uważam, że w większości książkach autor większą uwagę poświęca swojej osobie, zamiast bardziej skupić się na samych mordercach i ich zbrodniach. Liczyłam na bardziej szczegółowe opisy zbrodni dokonanych przez tych szaleńców, a dostałam minimalnie skróconą wersję zdarzeń, w których zginęło wiele ofiar. W jednym rozdziale poświęconym atakowi na sektę Davida w Teksasie, dostałam opis tego zdarzenia, zajmujący zaledwie pół strony. Tylko na tyle było stać autora w kwestii wyjaśnienia i opisania tej zbrodni. Oprócz tego dodał, że jeśli kogoś interesuje bardziej ta historia masowego mordu, to może sobie sam znaleźć więcej informacji na jej temat, serio?
Nadal się zastanawiam, skąd taki fenomen książek autor, jak i jego samej osoby. Może dlatego, że większej mierze interesuje nas świat tych szaleńczych morderców i motywy, którymi się kierują decydując się na pozbawienie życia drugiego człowieka. Tylko dlaczego Pan Berry-Dee ciągle piszę o tym samym, jego praca trochę przypomina mi czynności kopiuj-wklej, kopiuj-wklej i do druku😜 Tyle z mojej strony, trochę ponarzekałam wylałam swoje żale, a znając mnie pewnie i tak nadal będę czytała jego książki 🙈

Informacje dodatkowe o Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Talking with Psychopaths and Savages: Spree Killers and Mass Murderers
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Zobacz opinie o książce Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy

Kup książkę Rozmowy z psychopatami. Masowi mordercy i szaleńcy

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki
Christopher Berry-Dee0
Okładka ksiązki - Rozmowy z seryjnymi mordercami. Żony i kochanki

Sprawiał, że codziennie się uśmiechałam. Miałam idealnego męża, idealne życie. Uwielbiałam go. JUDITH MAWSON O SERYJNYM MORDERCY GARYM RIDGWAYU ...

Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie
Christopher Berry-Dee0
Okładka ksiązki - Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi na świecie

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;