Ryzykowna rozgrywka

Mirka wraz z przyjacielem Leonem wyjeżdża do Mikołajek Pomorskich po wymarzony samochód. Niestety okazuje się, że to podpucha. Ale skoro już tu jest, to postanowiła dobrze się zabawić. Niestety wszystko co dobre kończy się w chwili, kiedy dostaje wiadomość o śmierci Tyski, swojej siostry bliźniaczki. Wraz z nią Mirkę zaczynają nawiedzać koszmary. Sny, w których siostra błaga ją o ratunek. Mirka gnana wiarą wyrusza na niebezpieczną i dość ryzykowną misję do Wenezueli by znaleźć prawdę. Na miejscu spotyka dwóch mężczyzn, z którymi Tyśka miała związek: lekarz bez sumienia i członek mafii.
   Co takiego odkryje Mirka? Co się autentycznie stało z Tyśką? Co czeka Mirkę? Z kim i z czym przyjdzie jej stanąć oko w oko? Jak zakończy się ta ryzykowna rozgrywka?

Pióro autorki jest mi dobrze znane i bardzo sobie cenię jej twórczość. Dlatego też bez żadnych obaw sięgnęłam po najnowszą powieść Anett Lievre.
   Sam prolog wprowadził mnie w mroczny klimat. Nadał wyrazu i pokazał, w jakim klimacie będzie ta lektura. A okazała się być piekielnie niebezpieczną.
   Mirka to kobieta odważna, temperamentna, empatyczna. Z charakterem i nie dająca sobie w kaszę dmuchać. Bardzo fajna postać.
   Do Leona również nie mam żadnych zastrzeżeń. Dobry z niego przyjaciel. Wspierający, troskliwy.
    I tutaj pojawia się mój dylemat. Najchętniej wspomniałabym o dwóch mężczyznach z opisu, ale zbyt wiele bym zdradziła. Dlatego też niespodziankę zostawiam Wam. Uwierzcie mi - jest warta poznania.
   Autorka zaserwowała bardzo dynamiczną akcję. Wydarzenia pełne sensacji. Trzymające w napięciu i ogromnej niepewności. Przewrotne i nie zostawiające złudzeń. Powaga wydarzeń wbija w fotel i zapiera dech. Ale oczywiście znalazły się także chwile humorystyczne, które nadawały odpowiedniej lekkości. Lektura okazała się być satysfakcjonująca. Czytałam ją z wielką przyjemnością.

Polecam

Współpraca: WasPos

Informacje dodatkowe o Ryzykowna rozgrywka:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-05-17
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Ryzykowna rozgrywka

Kup książkę Ryzykowna rozgrywka

Amandine. Pragnienie miłości
Anett Lievre0
Okładka ksiązki - Amandine. Pragnienie miłości

Dla Amandine koszmar stał się rzeczywistością. Myślała, że ucieczka była jedyną drogą, by uwolnić się od codziennego piekła.Dla Evana zdrada ukochanej...

Hulia. Nieidealni
Anett Lievre0
Okładka ksiązki - Hulia. Nieidealni

Połączyło ich przypadkowe spotkanie, a potem namiętna noc, która nie zakończyła się tak, jak sobie zaplanowali. Rozstali się, mając nadzieję, że...