Ryzykowne zwi±zki

Ocena: 4.71 (7 g³osów)

Jestem niezwykle dumna, ¿e ksi±¿ka znalaz³a siê w¶ród moich patronatów. To prawdziwa petarda na rynku wydawniczym, gdy¿ autorka totalnie zaskakuje czytelnika niecodziennym zabiegiem 2 w 1.

Powie¶æ zawiera w sobie historiê, w której bohaterka jest dosyæ popularn± pisark± i tworzy kolejn± historiê, która toczy siê jakby na równo z t± pierwsz±. Ela pisze niechêtnie, gdy¿ zmuszona jest do tego przez wydawnictwo, a w planach mia³a zupe³nie co¶ innego. Tworzony romans mafijny rozdrapuje stare rany i przypomina o jej by³ym narzeczonym, który okaza³ siê przestêpc±. Dlatego by zniechêciæ wydawcê osadza fabu³ê w ma³ym polskim miasteczku, gdzie bia³oruski mafiozo zakochuje siê w córce polityka. Borys i Karina wydaj± siê byæ idealn± par± do czasu, a¿ konkurencyjna grupa przestêpcza demaskuje go, przez co traci w oczach ukochanej.

Jak potocz± siê dalsze losy fikcyjnej pary literackiej wykreowanej przez Pamelê Lang? Czy pisanie tej ksi±¿ki bêdzie dla niej trudne? Czy ¿ycie Eli zaczyna byæ podobne do tego, które wymy¶l, a mo¿e to tylko jej zbyt wybuja³a wyobra¼nia?

Muszê przyznaæ, ¿e lektura wci±gnê³a mnie totalnie i nie mog³am siê od niej oderwaæ. Pierwszoosobowa narracja i lekki styl powoduj±, ¿e wrêcz siê p³ynie przez poch³aniany tekst. Podoba³o mi siê, ¿e obie historie mo¿na by³o poznaæ z perspektywy trzech postaci, które przeplata³y siê ze sob± tworz±c idealn± ca³o¶æ.

Nie przepadam za obszernymi opisami, a pani Ma³gosia z nich zrezygnowa³a. Jednak ta pozycja nic na tym nie straci³a, gdy¿ zast±pi³a je ¶wietnymi dialogami, zaskakuj±cymi zwrotami akcji, intrygami.

Nie mo¿na nudziæ siê z t± przyjemn± i prost± w odbiorze lektur±. Wszystko jest tu nietypowe i tak inne od znanych mi do tej pory tytu³ów z mafi± w tle, ¿e prze¿y³am niema³y szok. Jednak by³o to dla mnie niezwykle o¿ywcze i zagwarantowa³o rewelacyjn± rozrywkê oraz odprê¿enie.

Podsunê³am „Ryzykowne zwi±zki” córce i by³a równie¿ oczarowana histori±. Obie czujemy lekki niedosyt, gdy¿ ta historia ma ogromny potencja³, a wiele w±tków zosta³o jeszcze otwartych. Moim zdaniem pisarka ¶mia³o powinna dopisaæ kontynuacjê, co ucieszy³oby wielu fanów. Polecam!

Informacje dodatkowe o Ryzykowne zwi±zki:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-04-28
Jêzyk orygina³u: polski
Doda³/a opiniê: Izabela Hebda

wiêcej
Zobacz opinie o ksi±¿ce Ryzykowne zwi±zki

Kup ksi±¿kê Ryzykowne zwi±zki

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Inne ksi±¿ki autora
Pechowe zauroczenie
Ma³gorzata Kasprzyk0
Ok³adka ksi±zki - Pechowe zauroczenie

Wynik referendum dotycz±cego brexitu sprawia, ¿e Andrzej decyduje siê wróciæ do Polski po o¶miu latach spêdzonych w Wielkiej Brytanii. Rodzice s± zachwyceni...

Podwójne ¿ycie
Ma³gorzata Kasprzyk0
Ok³adka ksi±zki - Podwójne ¿ycie

"Podwójne ¿ycie" to pe³na humoru powie¶æ obyczajowa. Grono bohaterów stanowi czwórka przyjació³, a tematem s± zawirowania w...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;