Sadie

Idealny kryminał młodzieży do tego stopnia, ze sama zapomniałam języka w buzi! Mowie całkiem poważnie. Próbowałam kilka razy nagrać stores, ale cos ty!!! W życiu… Gadam brednie, a nie chce zepsuć tak świetnej książki.
Ta książka idealnie odzwierciedla nasze dziejesze realia. Sadie nie ma łatwo. Mieszkała z matką Claire Southern (narkomanka) oraz młodsza siostra Mattie i co chwila zmieniającymi się partnerami matki.

Starsza kobieta/sąsiadka May Beth Foster jest jedyna osoba, która pomaga Said jak i siostrze.
W pewnym momencie matka znika a Sadie postanawia wziąć na barki wychowanie siroty dać jej minimum, a zarazem maks miłości i stworzyć prawdziwy dom oczywiście przy pomocy starszej sąsiadki May Beth Foster.

Pewnego dnia dochodzi do morderstwa w miasteczku, została zabita Mattie a winowajcy nie znaleziono wiec nie czekając na innych Sadie szuka winnego za własna rękę.
W książce z jednej strony spotykamy się ze wspomnieniami, a raczej przezywamy to, co Sadie w danej chwili, a z drugiej wracamy do czasów aktualnych, czyli do audycji radiowej/Podcast prowadzony przez West McCray, który jest zafascynowany historia Sadie, rozmawia z rodzina, sasiadami oraz ze spotkanymi przez nią ludźmi.
Idealnie autorka przedstawiła głowna bohaterkę jej ból, traumę, dręczące Ją demony przeszłości. Każda osoba, którą Ona spotkała wniosła cos do jej życia rysopisu.

Do czego gotowa jest siostra, żeby odnaleźć sprawce i wymierzyć mu odpowiednia kare.
Siła i determinacja Sadie jest przykładem na to jak mocno potrafi kochać siostrę. Pomimo, ze główna bohaterka nie dostała wystarczająco miłości od matki, (bo ojca nie znała.
Dla mnie genialna książka chodź przyznam się ze duzy kłopot miałam w zapamiętaniu tylu nazwisk i to, kim kto jest, ale z czasem idzie się połapać. Powtarzam to mi sprawiło problem, a Wam nie musi.
Jestem mocno na tak.

Informacje dodatkowe o Sadie: