Sadie

Sadie to książka, na którą miałam ochotę już jak tylko zobaczyłam ją w zapowiedziach, no i ten opis - niesamowicie mnie zaintrygował. Thriller młodzieżowy, w którym przewija się wiele okrucieństwa, bólu, niesprawiedliwości i przemocy, a w tym wszystkim nastolatka - Sadie, która pomimo swojego młodego wieku przeszła w życiu wiele, a jej jedynym promykiem nadziei w tej ponurej rzeczywistości była jej młodsza siostra Mattie.

Sadie nigdy nie miała łatwego życia. Dorastając bez rodziców musiała na własną rękę zaopiekować się młodszą siostrą Mattie, starając się zapewnić jej najlepszą opiekę, jakiej ona sama nigdy nie zaznała. Kiedy Mattie zostaje znaleziona martwa, cały jej świat się rozpada, a Sadie wyrusza w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu zabójcy siostry, by wymierzyć mu sprawiedliwość.

Historia Sadie jest niesamowicie smutna, przepełniona żalem i żałobą po młodszej siostrze. W bólu jaki czuje bohaterka jest pełna doza desperacji, która pcha ją w szaleńczą pogoń za zabójcą Mattie. Książka prowadzona jest dwutorowo: z jednej strony mamy rozdziały z perspektywy głównej bohaterki, która opisuje nam swoje poczynania, a z drugiej śledzimy audycje radiową, która skupia się na odnalezieniu Sadie nim będzie za późno.  Te podziały sprawiły, że czytałam tę historię z ogromnym zainteresowaniem.

„Sadie” to książka, która przeraża, niesamowicie zasmuca i wywołuje dreszcze, ale nie można się od niej oderwać. Courtney Summers poruszyła w niej temat, o którym trzeba mówić głośno i nie wolno odwracać oczu od takich tragedii. Podczas czytania odczuwamy wielobarwną gammę emocji: przez złość, po wzruszenie. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę książkę. Warto zwrócić na nią uwagę. 💙

Informacje dodatkowe o Sadie:

Wydawnictwo: We need YA