Samotna noc

Odpowiednia motywacja może stanowić siłę napędową zdolną przenosić góry. A jeśli do działania motywuje nienawiść?

„Samotna noc” Charlotte Link to już czwarta część cyklu kryminalnego z detektyw Kate Linville i kolejna książka Autorki, po którą sięgnęłam oczekując wciągającej fabuły i intrygujących zagadek. I absolutnie się nie zawiodłam, otrzymując również ciekawe wątki związane z samotnością i odrzuceniem.

Poczucie osamotnienia doskwiera najbardziej w okresie świąt i to z pewnością było powodem umiejscowienia akcji właśnie w tym okresie. Niepozorna, ponadczterdziestoletnia, mieszkająca z kotem Kate również tęskni za zwykłą obecnością innej osoby, ale samotność odmieniana jest tu przez wiele przypadków. Bo jeszcze bardziej osamotniony może czuć się otyły nastolatek odrzucony i wyśmiewany przez rówieśników, nieakceptowany przez rodziców.

Świąteczny tydzień niesie ze sobą wiele przemyśleń. Niestety nie ułatwia też życia śledczym. Morderstwo młodej kobiety niespodziewanie wiąże się odciskami palców sprawcy z brutalnym i niewyjaśnionym atakiem na otyłego nastolatka sprzed dziewięciu lat. Co może jednak łączyć te tak odmienne zbrodnie prócz jednego punktu zaczepienia?

Kate wraz z nową szefową, próbują znaleźć powiązania i motywy nim życie stracą kolejne ofiary. Nieprzeciętna intuicja i naginanie przepisów prawa pomagają Kate w dążeniu do celu, ale i wystawiają ją na niebezpieczeństwo.

W powieściach Charlotte Link cieszy mnie zawsze ich wielowątkowość i sięganie do przeszłości, która pozornie niepowiązana z wydarzeniami bieżącymi z czasem przynosi odpowiedzi i motywy niezbędne do pełnego obrazu zbrodni. Tym razem w przeszłości towarzyszymy chorobliwie otyłemu nastolatkowi przyjmując wraz z nim wszystkie ciosy, które niesie mu życie i otaczający go ludzie.

Autorka znakomicie buduje napięcie podtrzymując ciekawość czytelnika do samego końca. Kolejny raz porusza również dobitnie, ale z wyczuciem ważne problemy społeczne, ukazując ogrom ludzkiego okrucieństwa i perfidii.

W swoim niespiesznym stylu uwodzi niesamowitą umiejętnością tworzenia klimatu, tym razem mroźnego i mrocznego, tak odmiennego od nastroju właściwego świętom, w czasie których powieść się rozgrywa. Znakomita kreacja bohaterów to wisienka na tym kryminalnym torcie i już mam apetyt na następny smakowity kawałek autorstwa Charlotte Link.

Informacje dodatkowe o Samotna noc:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: Einsame Nacht
Dodał/a opinię: czytanienaplatan

Zobacz opinie o książce Samotna noc

Kup książkę Samotna noc

Grzech aniołów
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Grzech aniołów

Maximilian ostatnie sześć lat spędził w klinice psychiatrycznej. Jego ojciec, Phillip, wzbrania się przyjąć go z powrotem na łono rodziny. Zrozpaczona...

Nieproszony gość
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Nieproszony gość

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;