Sanatorium

"Sanatorium" Sarah Pearse to jeden z nielicznych kryminałów, który miałem okazję przeczytać. Na ogół nie sięgam po ten gatunek, chociaż powoli staram się do niego przekonywać. Nie żałuję, że zdecydowałem się spróbować z tą pozycją - bardzo mi się podobała!

Elin Warner to angielska policjantka. Razem ze swoim partnerem decyduje się pojechać do hotelu w górach, gdzie ma się spotkać z bratem i jego narzeczoną. Decydując się na ten wyjazd mimo wielu problemów, kobieta nie spodziewa się, co ją spotka na miejscu. Zaginiona kobieta to tylko zapowiedź najgorszego. Jak myślicie, czy Elin zdoła samodzielnie odnaleźć seryjnego mordercę i uratować odizolowany od świata hotel?

Jak już wspomniałem, kryminały to zdecydowanie nie jest mój gatunek. Sięgając po "Sanatorium" miałem cichą nadzieję, że może bardziej się do niego przekonam. Cóż, chyba się udało! Już od początku książki wciągnąłem się i zżyłem z główną bohaterką. Za Elin ciągną się widma przeszłości, przez które nie potrafi uporządkować swojego życia. Mimo to, kiedy przychodzi co do czego, jest zdolna do poświęceń. To właśnie odwagę i zaradność najbardziej w niej polubiłem.

Jeśli chodzi o pozostałych bohaterów, to w większości zostali dobrze wykreowani. O każdym mógłbym coś powiedzieć i określić, czy go polubiłem, czy nie (w większości nie, ale tak miało być). Bardzo mi się za to podobało miejsce akcji. Nowoczesny hotel w miejscu dawnego szpitalu dla pacjentów z gruźlicą. Cały czas czułem taki mroczny klimat, jaki z pewnością towarzyszyłby mi również, gdybym osobiście odwiedził to miejsce.

Całą książkę czyta się dość szybko. Autorka ma przyjemny styl pisania, więc z łatwością przyswaja się wszystkie wiadomości i raczej nie ma możliwości o zgubieniu wątków. Jeśli lubicie kryminały (lub, tak jak ja, chcielibyście z nimi zacząć), zachęcam Was do spróbowania z tą pozycją.

Informacje dodatkowe o Sanatorium:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka