Sanatorium

Pragnę się z Wami podzielić trzynastą już przeczytana książka w tym roku! Sanatorium @sarahpearseauthor to absolutny majstersztyk! Tajemniczy, mroczny gotycki thriller, który porwie Was już od pierwszych stron. A jest ich całkiem sporo bo to zdecydowanie opasłe tomiszcze, które liczy ponad 520stron! Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam takie grube książki! ❤
Jak tytuł wskazuje akcja toczy się w szwajcarskim #sanatorium które zostało przekształcone w 5 gwiazdkowy hotel. Pikanterii dodaje fakt, że właśnie w tym miejscu kilkadziesiąt lat temu leczono ludzi chorych na gruźlicę, ale czy aby na pewno?
Główna bohaterka czyli Elin trafia tam w towarzystwie swojego partnera. No i teraz zaczyna się akcja - jeden z pracowników znajduje ciało, a na domiar złego śnieżyca i lawina odcinają budynek od świata. I tutaj wkracza policjantka Elin.
Gdy już odrobinę przyzwyczaiłam się do stylu pisania autorki zaczęłam przenosić się w wyobraźni do Crains-Montana a to za sprawą dobrze opisanego przez Pearse klimatu panującego w hotelu. Górski hotel skrywa wiele tajemnic, które wraz z główna bohaterka powoli odkrywamy. Świetnie zbudowana historia z dbałością o najdrobniejsze szczegóły to jeden z największych atutów tej książki. Tajemniczy gotycki klimat jakim przesiąknięta jest ta historia to idealny pomysł na spędzenie zimowych, deszczowych wieczorów.

Informacje dodatkowe o Sanatorium:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka