Sąsiad

Czytałam zarówno pochlebne opinie jak również krytyczne, tym bardziej byłam ciekawa jak ja przyjmę tą książkę.

"Sąsiad" to trzecia część cyklu z sierżant D. D. Warren. Tym razem zostaje ona wezwana do zaginięcia młodej atrakcyjnej mężatki, która pod nieobecność męża znika z domu zostawiając w nim czteroletnią córeczkę.

Z pozoru normalne, szczęśliwe małżeństwo, a jednak D. D Warren wyczuwa jakąś wiszącą w powietrzu tajemnicę i obawia się że nie znajdą młodej matki żywej.

Już na początku wyłania się kilkoro podejrzanych, kilka nie powiązanych ze sobą tropów i trudno się domyślić który prowadzi do nikąd, a który jest tym właściwym. Po trzech dniach od uznania Sandry Jones za zaginioną, detektywi nie wierzą, że znajdą młodą matkę żywą.

D. D Warren - tu się nic nie zmieniło, nadal jej nie lubię, choć w tej części tak bardzo mnie nie wkurza (no może trochę)

Poza urodą i ambicją, wszystko ta pani ma przeciętne. Biega na każde wezwanie ale nie ma "nosa" dobrego detektywa.(choć muszę oddać sprawiedliwość - nie bagatelizuje żadnego tropu). Pozuje na doświadczoną ale bazuje na wiedzy innych.

No i nie ma biedaczka szczęścia do facetów bo co który jej się spodoba to zajęty :-)

"... Miała trzydzieści osiem lat, na litość boską. Była oddanym oficerem śledczym i zagorzałą pracoholiczką. Czuła się nieco samotna bez mężusia i dwójki biegających po domu bachorów? Teraz już za późno na zmianę reguł."

Bonus w postaci bohatera którego miałam okazję poznać w książce z innego cyklu Lisy Gardner. Fajnie jest spotykać starych znajomych.

Wkurzałam się że nie mogłaml rozgryźć autorki, jednocześnie czułam sympatię do bohaterów (tych podejrzanych i tych nie podejrzanych) i nie chciałam aby któryś z nich okazał się sprawcą.

W pewnym momencie atmosfera tak zgęstniała że aż czułam się przytłoczona, szybciej czytać się nie dało a ja musiałam poznać rozwiązanie bo ciekawość mnie rozsadzała. To trzymanie w niepewności mogło niektórych znużyć. Mnie się podobało chociaż zgadzam się że nie jest to najlepsza część tej serii.

Seria z D. D Warren :

Kup książkę Sąsiad

Pożegnaj się
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Pożegnaj się

Ciężarna agentka FBI na tropie sadystycznego zabójcy zafascynowanego pająkami. Spora dawka grozy, nie spadające ani na moment napięcie, całość ciasno spleciona...

Zaginiona
Lisa Gardner0
Okładka ksiązki - Zaginiona

Dla psychologa kryminalnego, byłego pracownika FBI Pierce'a Quincy'ego zaczyna się niewyobrażalna tragedia. Wszystko wskazuje, że jego żona, Rainie Conner...