Sędzia sprawiedliwy

"Sędzia Sprawiedliwy" Maciej Grabowski LUCKY Wydawnictwo to znakomity kryminał na wieczór. Lekki styl pisania autora, śledztwo, morderstwa i tropy, które wydają się prowadzić do rozwiązania śledztwa nie pozwolą Wam odłożyć książki na bok. Kto zaczytuje się z Was w powieściach kryminalnych, wie jak łatwo się od nich uzależnić. Książka już od pierwszych stron wciąga, hipnotyzuje i sprawia, że nie można się od niej oderwać.

Jak to napisał autor "każda śmierć jest inna, tajemniczą, tylko smród zwłok jest ten sam".

Akcja powieści rozgrywa się w małym miasteczku na Mazurach. Na pozór jest to miłe i spokojne miejsce. Do momentu odkrycia zwłok w samym centrum miasta. Sama zbrodnia wywołuje strach, szok, ale najbardziej przeraźliwe w tym wszystkim jest odkrycie braku skóry na całej głowie ofiary. Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby dokonać takiego czynu. Sprawą rozwikłania tajemniczej zbrodni zajmuje się komisarz Paweł Lubecki wraz z zespołem. Komisarz nie odpuści dopóki nie znajdzie sprawcy. Praca i alkohol to jego odskocznia, dzięki niej może zapomnieć o tragicznej przeszłości. Brak tropów i świadków znacznie utrudnia mu śledztwo. Do tego kolejny trup i brak skóry na twarzy wskazuje na tego samego sprawcę. Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie, komisarz ma coraz mniej czasu. Jeśli nie uda mu się złapać sprawcy, śledztwo przejmnie Komenda Wojewódzka. Czy komisarz znajdzie sprawcę? Czym kieruje się morderca wybierając swoje ofiary? Jakie tajemnice wyjdą na światło dzienne podczas śledztwa? Czy komisarz ochroni swoich bliskich? I jaką rolę odegra tu właściciel jednego z zakładów pogrzebowych?

„Ślady na miej­scu zbrod­ni zo­sta­wiają tylko ci, któ­rzy się śpie­szą i za­bi­jają w afek­cie. On robi to z przy­jem­no­ścią. Nie znaj­dzie­cie go. To on znaj­dzie was. Każda śmierć jest inna, ta­jem­ni­cza. Tylko smród gni­ją­cych zwłok jest ten sam”.

Jeśli lubicie kryminały oraz dreszczyk emocji, który towarzyszy rozwikłaniu zawiłych zagadek jest to lektura dla Was. Czytałam książkę z wypiekami na twarzy, czekając kiedy w końcu dojdzie do schwytania sprawcy. Moja wyobraźnia podsuwała mi rozwiązania tego śledztwa, nie przygotowując mnie na takie zakończenie. Autor stworzył ciekawą fabułę i dodatkowo poruszył bardzo wiele ważnych tematów. Jeśli chcecie się przekonać jak zakończy się śledztwo i jakie tajemnice skrywają bohaterowie koniecznie sięgnijcie po książkę. Ja osobiście polecam i gwarantuję Wam niezwykłą, pełną wrażeń lekturę.

Informacje dodatkowe o Sędzia sprawiedliwy:

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2023-03-07
Dodał/a opinię: Ewelina Górecka

Zobacz opinie o książce Sędzia sprawiedliwy

Kup książkę Sędzia sprawiedliwy

Siemowit Zagubiony