Sekret panny Elizy

Cudowna! Jestem całkowicie oczarowana książką "Sekret Panny Elizy". Napisana pięknym malowniczym językiem, pełna smaków, barw i ukrytego piękna! Przeniesiemy się w niej do małego miasteczka w XIX wiecznej Anglii. Uwierzcie mi z kuchni Panny Elizy i Anny nie będziecie chcieli wyjść nawet na moment!

Powieść Annabel Abbs poruszyła mnie chyba najbardziej tym, że jest to książka zawierająca w sobie rys historyczny. Wiele faktów, które w niej mamy i które są zdumiewające wydarzyły się naprawdę! Na początku poznamy Pannę Elizę, która wraz z matką rozpoczyna życie od nowa i po bankructwie swojego ojca przeprowadzają się do wynajmowanego domu. To tutaj kobieta, której pasją jest pisanie musi zacząć zarabiać i dostaje zlecenie napisania książki kucharskiej. Dla kobiet w tamtym czasie gotowanie to byłą ujma! Eliza jednak szybko zauważa, że trzeba zawalczyć o Angielskie kobiety, pokazać światu, że one też potrafią być Paniami domu, a nie tylko damami do towarzystwa. Idea ta towarzyszy jej podczas pisania całej książki i jest dla niej w stanie poświęcić swoje życie. W tym zadaniu pomaga jej Anna , która trafia do niej jako pomoc domowa. Między kobietami szybko rodzi się nić porozumienia i mimo różnic między nimi potrafią ze sobą świetnie współpracować.

Książka pokazuje nam wiele! Mamy pokazane klasy społeczne, mamy widok na to jak rozwijała się Anglia oraz jakie poglądy i przekonania w niej panowały. Do tego te smaki! Uwierzcie mi, że tej książki nie da się czytać, gdy jest się głodnym! Tutaj cały czas czuć zapachy najpyszniejszych dań! Co ważne - książka, która napisała Eliza powstała naprawdę i była to pierwsza książka kucharska, która zawierała w sobie listę składników!

Informacje dodatkowe o Sekret panny Elizy:

Zobacz opinie o książce Sekret panny Elizy

Kup książkę Sekret panny Elizy

Joyce Girl: Pasja i upadek. Literacka opowieść o córce Jamesa Joyce`a
Annabel Abbs0
Okładka ksiązki - Joyce Girl: Pasja i upadek. Literacka opowieść o córce Jamesa Joyce`a

Nikt nie zapłacił za swój talent tak wysokiej ceny. Hipnotyzujący portret Lucii Joyce Awangardowy Paryż, zadymione bary i bohema artystyczna lat 20. Lucia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;