Sekret Tamary

Tamarze daleko do emerytury, ale coraz częściej czuje się staro. Rozpadające się małżeństwo, choroba męża i problemy finansowe wykańczają ją psychicznie i fizycznie. Kiedy myśli, że nic dobrego jej w życiu już nie spotka, poznaje przystojnego Krystiana. Krótka, namiętna przygoda wydaje się jedynie odskocznią od szarej rzeczywistości, więc kobieta postanawia szybko o niej zapomnieć. Nie jest to jednak łatwe, bo los ponownie łączy tę dwójkę na planie pewnego programu telewizyjnego. Oboje znaleźli się w nim przypadkiem, a może to jednak przeznaczenie? Tamara walczy z rodzącym się uczuciem z obawy, że skomplikuje swoje życie jeszcze bardziej. Sytuacji nie ułatwia fakt, że Krystian jest od niej sporo młodszy... "Tamara" to opowieść o trudnych wyborach, ludzkich słabościach, sile kobiet i skomplikowanych rodzinnych więzach. Historia wielkiej namiętności i walki o miłość, którą nie zawsze się wygrywa.

Tamara to kobieta, która nie ma lekkiego życia. Choroba męża, problemy finansowe i sprawy z przeszłości mocno dają jej w kość. Poznanie Krystiana stało się dla niej odskocznią od szarej i trudnej rzeczywistości.

Poczucie obowiązku i wieloletnie przywiązanie kontra chemia i przycinanie. Z jednej strony każdy ma prawo do szczęścia i nie powinno się za to nikogo oceniać, z drugiej z kolei sytuacja w jakiej znalazła się Tamara nie sprzyja podejmowaniu trudnych decyzji i wprowadzaniu radykalnych zmian w życiu. Cholera, ja razem z nią analizowałam całą sytuację i nie potrafiłam zdecydować, która drogę wybrać. Rodzina czy chemia jaka połączyła ją z młodym mężczyzną.  Myślę, że potrafiłam siebie wyobrazić co czuła bohaterka, a mimo to były momenty w których niezmiernie mnie ona irytowała.

Zdecydowanie jest to nieszablonowa i niebanalna historia. Nieczęsto spotykamy się z historiami, w których kobieta jest aż tyle starsza od mężczyzny. Ona 45latka z bagażem doświadczeń. On 30 letni przystojny fizjoterapeuta i trener, który unika poważnych relacji.

"Sekret Tamary" to niezwykle emocjonująca historia, w której radość przeplata się z bólem i żalem. Problemy rodzinne, choroba, brak chęci do życia. Rozterki i kłamstwa. Pięknie przedstawiona relacja matki i córki. Historia w której każda decyzja ma swoje plusy i minusy. Opowieść, która łamie tabu i wykracza poza horyzonty.  Książka z mądrością i przekazem, którą warto przynajmniej raz przeczytać.

Było to moja pierwsze spotkanie z twórczością Autorki i jestem naprawdę miło zaskoczona. Osobiście zatraciłam się w tej historii i ciężko było mi ją odłożyć na później. Całość została napisana fajnym i lekkim stylem dzięki czemu czyta się ją szybko i przyjemnie. Na pewnie jeszcze wrócę do tej książki.

Osobiście gorąco polecam sięgnąć po książkę "Sekret Tamary". Naprawdę warto. 🖤

Kup książkę Sekret Tamary

Chłopakom wstęp wzbroniony
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Chłopakom wstęp wzbroniony

Oliwia jest znaną influencerką, która ma ostatnio na pieńku z płcią przeciwną. Zawiódł ją chłopak, mama związała się z podejrzanym typem… Dziewczyna...

Pozerka
J. Harrow0
Okładka ksiązki - Pozerka

Po pierwsze: ty decydujesz. Po drugie: pamiętaj o uśmiechu. Po trzecie: nie zakochuj się. Potrafisz?... Magda jest atrakcyjną, niezależną kobietą...