Serce Julii

Nie jest to pierwszy raz i na pewno nie ostatni, kiedy do przeczytania książki skusiła mnie okładka. "Serce Julii" to kontynuacja przygód bohaterów powieści "Ogród Lorenza". Jeżeli jednak ktoś z Was, tak jak ja, nie czytał poprzedniej książki to powiem Wam, że śmiało można czytać ją bez znajomości pierwszej części. Autorka bowiem na początku powieści wspomina minione wydarzenia.

Największe marzenie Lorenza o własnym ogrodzie zoologicznym w końcu się spełniło. W prowadzeniu ogrodu pomaga mu jego dawna ukochana, Julia. Mężczyzna próbuje odbudować dawne relacje, jednak kobieta nie jest jeszcze gotowa na nowy związek.

Nieoczekiwanie Lorenzo dostaje od przyjaciela propozycję wyjazdu na miesiąc do Kenii. W jednej chwili podejmuje decyzje o wyjeździe i wyrusza prosto do serca Afryki, zostawiając park pod opieką Julii.
Czy kilkutygodniowa rozłąka i tysiące kilometrów zaburzą ich relacje? Czy Lorenzo i Julia mają jeszcze szansę na odbudowanie uczucia, które kiedyś ich łączyło?

Piękna i niezwykle wzruszająca powieść, w której Francoise zabrała nas w podróż do świata przyrody. Dała nam poznać świat dzikich zwierząt dostarczając nam wielu informacji i ciekawostek o zagrożonych gatunkach. Autorka z wielkim przejęciem opisuje co dzieje się z naszą planetą, o zagrożeniach i zbliżającej się katastrofie ekologicznej. A wszystko to potrafi cudownie obrać w słowa.
 "Serce Julii" to także historia dwojga osób, których związek pełen jest niedomówień oraz problemów komunikacyjnych. Świetnie nakreślony wątek miłosny, w którym nie zabraknie emocji, walki z własnym sumieniem czy przezwyciężenia demonów, które siedzą gdzieś głęboko ukryte w bohaterach powieści.

Piękna opowieść o miłości nie tylko do drugiego człowieka ale także o miłości do zwierząt i przyrody. Przeczytajcie koniecznie.

Dziękuję bardzo wydawnictwu za możliwość przeczytania książki

Informacje dodatkowe o Serce Julii:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2021-07-28
Tytuł oryginału: Si loin, si proches
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Zobacz opinie o książce Serce Julii

Kup książkę Serce Julii

Obietnica oceanu
Françoise Bourdin0
Okładka ksiązki - Obietnica oceanu

Bretania, wietrzna kraina przypływów i odpływów. Młoda kobieta pragnie zdobyć autorytet w zdominowanym przez mężczyzn środowisku ludzi morza. Mahe, piękna...

Testament Ariany
Françoise Bourdin0
Okładka ksiązki - Testament Ariany

Ariana to ekscentryczna, zamożna dama, która postanowiła uczynić wszystko, by chyląca się ku upadkowi wspaniała niegdyś rezydencja stała się ponownie...