Serce w prezencie

Dla mnie listopad i grudzień to piękny czas oczekiwania na gwiazdkę. Uwielbiam w tym czasie, czytać książki o tematyce zimowo-świątecznej. Bo nie wyobrażam sobie Świąt bez magicznych zimowych książek.

Główna bohaterka to Jane, która tak jak ja kocha święta i chce, aby wszyscy dostrzegli ich wyjątkową magię. Posiadaczka humorzastego kota i szalonej przyjaciółki Lauren. Jane to romantyczka, kocha książki i koreańskie seriale. Zawodowo zajmuje się aranżacją przestrzeni i doradztwem zakupowym. W okresie przedświątecznym zapotrzebowanie na jej usługi wzrasta trzykrotnie, co powoduje wzrost obowiązków. Jednak Dziewczyna to niepoprawna optymistka i marzycielka, wszystko przyjmuje z uśmiechem na twarzy. Którym obdziela na prawo i lewo innych, bo Jane to kobieta o wielkim sercu.
Michael to adwokat,  specjalista od rozwodów. Niedostępny mężczyzną, skupiony na swoich obowiązkach uchodzący za mruka, z cynicznym usposobieniem i specyficznym podejściem do związków. Pracuje w tym samym budynku co Jane. Mijają się codziennie od lat, jednak nigdy nie zamienili ze sobą ani słowa.

Tych dwoje to jak dwa bieguny, różni, ale się przyciągają.

"Serce w prezencie" to książka dużą dawką romantyzmu, w której klimat świąt jest na pierwszym miejscu. Jednak ta pozycja niesie też przesłanie, przypomina o empatii, robieniu czegoś dla innych. Pokazuje jak słowem lub bierną postawą, łatwo można zranić drugiego człowieka. Świetni bohaterowie, Janie z przeogromnym pokładem ciepła i akceptacji. Michael chowający się pod skorupą snobistycznego prawnika, a w rezultacie opiekuńczy i troskliwy facet. Jedyny minus to troszkę przydługa historia.

Przesympatyczna komedia, która rozbawi i wzruszy. Romantyczna,  świąteczna historia, która wprowadziła mnie w wyjątkowy nastrój radości i miłości, dzięki niej czuję magię zbliżających się Świąt. Mnie kupiła.

Informacje dodatkowe o Serce w prezencie :

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-10-26
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce Serce w prezencie

Kup książkę Serce w prezencie