Sezon Burz

Tom 8 cyklu Wiedźmin

Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin.
„Nigdy nie mów nigdy!”

W tej części powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą czarodziejką, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi.

W tej części powieści głównym wątkiem jest kradzież wiedźmińskich mieczy. Geralt za wszelką cenę pragnie je odzyskać. Jest do nich bardzo mocno przywiązany.

„Wiedźmin. Sezon burz” Andrzeja Sapkowskiego jest ósmym tomem sagi o ”Wiedźminie Geralcie z Rivii”, ale bynajmniej nie jest to, ani kontynuacja poprzedniej części „Pani Jeziora”, ani opowieść o jego młodzieńczych latach. Powieść zdecydowanie różni się od poprzednich części. Akcja powieści rozgrywa się zanim Geralt wyruszył na polowanie na strzygę opisane w pierwszej części „Ostatnie życzenie”. Powieść ma 404 strony i dosyć szybko się ją czyta. Jest przepełniona magią.

Sięgając po sagę o wiedźminie zdecydowanie się tego nie spodziewałam, ale jestem zadowolona. Teraz po przeczytaniu wszystkich części szczerze mogę powiedzieć, że saga mi się podobała i polecam ją każdemu miłośnikowi fantastyki.

Książka Andrzeja Sapkowskiego należy oczywiście do mojego ulubionego gatunku, a mianowicie fantasy. Jestem nią ogromnie oczarowana. I jestem szczęśliwa, że wreszcie zdecydowałam się przeczytać całą sagę o „Wiedźminie Geralcie z Rivii”. Początkowo miałam opory, jednakże Andrzej Sapkowski szybko zmienił moje nastawienie.

Autor pisze prostym, łatwo czytającym się stylem pisania, a jego opisy zdecydowanie ułatwiają wyobrażenie sobie świata przez niego stworzonego.

Powieść uczy nas, że w każdej chwili, w każdym zdarzeniu kryją się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Każde odejście jest powrotem. Coś się kończy, a coś się zaczyna.

Informacje dodatkowe o Sezon Burz:

Kup książkę Sezon Burz

Świat króla Artura. Maladie
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Świat króla Artura. Maladie

W eseju "Świat króla Artura" i mikropowieści "Maladie" o drugoplanowwych statystach love story Tristana i Izoldy, którzy stawiają opór...

Chrzest ognia
Andrzej Sapkowski0
Okładka ksiązki - Chrzest ognia

Cztery królestwa ogarnia wojenne szaleństwo.Piękna Filippa Eilhart powołuje tajną lożę czarodziejek.Wiedźmina dręczą sny. Andrzej Sapkowski, arcymistrz...

Forget Me Not
Julie Soto