Siedem lat później

Po wydaniu ,,Arytmii uczuć" przyszedł czas na kolejne spotkanie Pani Doroty Wellman i Janusza Leona Wiśniewskiego; spotkanie po latach, a dokładnie mówiąc- 7 latach. Znana chyba już wszystkim dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych- Pani Dorota, przeprowadza rozmowę z przyjacielem Januszem L. Wiśniewskim- naukowcem, magistrem fizyki, magistrem ekonomii, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii i pisarzem znanym na całym świecie. Chciałoby się napisać, że Pan Janusz jest najbardziej znany z książki ,,S@motność w sieci", ale już wiem, że to zły pomysł i nie spodobałoby się to stwierdzenie samemu autorowi. Z czystym sumieniem jednak mogę napisać, że jest to człowiek znany ze swej twórczości w takich krajach jak: Rosja, Wietnam, Włochy czy Albania i godnie reprezentuje nasz kraj w dziedzinie literatury ale i również nauki. W ,,Siedmiu latach później" przeczytamy o tym skąd Pan Wiśniewski czerpie pomysły na książki, jakie są etapy powstawania jego dzieł ale również o krytyce wobec jego twórczości i samej osoby. Dowiemy się o najważniejszych kobietach w życiu Pana Janusza, o jego pierwszej prawdziwej miłości i pierwszym rozstaniu, rozmowa także dotyka takich tematów jak seks oraz fantazje seksualne. Poruszone zostają również poważne i kontrowersyjne tematy, takie jak aborcja, in vitro, eutanazja a także sytuacja między Rosją i Ukrainą, terroryzm i emigracja. Powiem szczerze, że bardzo rzadko sięgam po biografie, autobiografie czy wywiady, ale cieszę się, że zrobiłam wyjątek dla tej pozycji. Uważam, że Pani Wellman to dopełnienie całości tej książki, dobrze poprowadzona przez nią rozmowa i interesujące tematy, które poruszyła w dodatku z bardzo ciekawym człowiekiem zaowocowały dobrą książką. Jeśli jesteś fanem twórczości Pana Janusza L. Wiśniewskiego albo jesteś ciekawy jak dzieli on czas na swoją pracę naukowca, pisarza oraz rodzinę to ta pozycja jest dla Ciebie. Polecam książkę również tym, którzy do tej pory nie mieli styczności z tym nazwiskiem- myślę, że ta pozycja przybliży Wam sylwetkę pisarza i zainteresuje na tyle, by sięgnąć po napisane przez niego książki. Zapewniam, że czytając tę rozmowę ma się wrażenie, że odbywa się ona w naszym pokoju , na naszych oczach.

Informacje dodatkowe o Siedem lat później:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-08-17
Kategoria: Publicystyka
Dodał/a opinię: EratoCzyta

Zobacz opinie o książce Siedem lat później

Kup książkę Siedem lat później