Siła trucizny

Tom 1 cyklu Twierdza Magów

Powieść, która zaskoczyła i zdominowała swoją siłą perswazji..

Tak posumuję książkę Wydawnictwa Mira... Książkę, której autorka i jej literacka biografia zupełnie mi nie znane, pozwoliły na bezstronną opinię.

Poświęcając czas magii, która sączyła się najpierw powoli, potem płonęła jasnym płomykiem, dostrzegłam jakie niebezpieczeństwo niosła niezależna siła ogarniająca bohatera bez opamiętania.

Jak wielkim sercem i obdarzeni ogromną wiedzą są główne postacie i nie tylko..

Jestem pod wrażeniem samej autorki, która skrzętnie dozowała szczegółowe informacje czytelnikowi, tym samym przebieg akcji stanowił doskonałe apogeum zadowolenia i spełnienia.

Nic co jasne i pewne nie stanowi bezpieczeństwa, dlatego strona za stronicą, rozdział za rozdziałem wciąga nas pasja i siła magii.. siła trucizny, która tak naprawdę.... nie będę zdradzać szczegółów, gdyż byłoby to wielkim nietaktem odbierać ogromną radość z czytania.

Nie ulega wątpliwości, że sama okładka stanowi tło akcji. To właśnie ona pierwsza przekonała mnie do sięgnięcia po tę właśnie a nie inną powieść.

Nie żałuję swojego wyboru, ponieważ doświadczyłam i dotknęłam innych wymiarów rzeczywistości zasnutej i przepojonej bezlitością, zakłamaniem a także rodzącemu się uczuciu... tak.. subtelnemu uczuciu, które nie do końca wiadomo, czy w połączeniu z siłą magii i odwiecznych wrogów przetrwa trzęsąc się w posadach..

„Siła trucizny” to w końcu I tom M.V. Snyder. Z ogromną, niekłamaną ciekawością czekam na wydanie II tomu, który ukaże się w maju tego roku pt:”Dotyk magii”. Dołożę wszelkich starań abyście mogli przeczytać o nim na moim blogu :) i razem ze mną dotrzeć do sekretów magii, które z pewnością znajdziecie w każdej części Trylogii Twierdzy Magów.

Informacje dodatkowe o Siła trucizny:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2012-02-12
ISBN: 978-83-238-6651-0
Tytuł oryginału: Poison Study
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Ilustracje:Kuba Magierowski
Dodał/a opinię: puma

Zobacz opinie o książce Siła trucizny

Kup książkę Siła trucizny

Dotyk magii
Maria V. Snyder0
Okładka ksiązki - Dotyk magii

Wszyscy magowie Iksji zostali straceni podczas wojskowego przewrotu. Tymczasem w sąsiedniej Sycji nadal są uprzywilejowaną kastą, co więcej, czterech z...

Prawda ognia
Maria V. Snyder0
Okładka ksiązki - Prawda ognia

Groźna i potężna kasta magów pragnie zawładnąć ziemią i zaświatami. Iksja i Sycja, dwa wrogie państwa, teraz muszą połączyć siły przeciw wspólnemu...