SIła wyboru

Książka spod pióra Anny Madeja, która czytało się przyjemnie, niemniej jednak dla mnie było to połączenie wielu gatunków, począwszy od obyczajówki, poprzez romans, kryminał i zahaczając o historię i zagłębiając się w tajniki medycyny. A tutaj muszę przyznać, że pojawienie się medycyny w literaturze dla mnie było ogromnym plusem, bo uwielbiam takie wątki. Autorka skupiła się szczegółowo na zespole Churga-Straussa oraz przywołała istniejące naprawdę Stowarzyszenie Chorych na układowe zapalenie Naczyń Vasculitis przy Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.
Alicja to młoda kobieta, jednak z wielkim doświadczeniem. Nigdy nie czuła się atrakcyjną, co spowodowało, że gdy tylko jakiś mężczyzna się nią zainteresował, ona czuła się wyróżniona i zakochana. W domu rodzinnym również nie była zbytnio chwalona, co w sumie złożyło się na to, że gdy zaszła w ciążę, pod dodatkowym przymusem ojca, wyszła za mąż, ale w tym małżeństwie nie odnalazła nigdy szczęścia. Kobieta od zawsze miała sny, które uważała za znaki. To właśnie tych znaków ciągle się doszukiwała w podejmowaniu najważniejszych życiowych decyzji.
Myślę, że autorka w tej książce poruszyła za dużo wątków, z których wiele nic większego nie wnosiło do samej treści, a jedynie wprowadzało w czytelniku wielki chaos. Gdy rozpoczęłam czytanie, kompletnie nie potrafiłam się odnaleźć w bohaterach, nie rozumiałam poszczególnych scen, dopiero z czytaniem kolejnych stron sytuacja powoli zaczęła się klarować. Samo życie Alicji było na tyle rozbudowane, że skupiając się na nim, autorka mogła napisać ciekawą powieść, mi niestety przeszkadzała jej wielowątkowość, przeskakiwanie w akcjach, w których często nie potrafiłam się odnaleźć. Historia z ogromnym potencjałem, bo same losy bohaterów intrygują, jednak nie zostały do końca przedstawione w moim czytelniczym guście. Chyba jednak panuje w niej zbyt duży chaos i zdecydowanie za dużo się dzieje, nawet jak na mnie, która nudy w książkach nie lubi.
Książka została otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o SIła wyboru:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-05-26
ISBN: 9788382199123
Dodał/a opinię: beatastepien

Zobacz opinie o książce SIła wyboru

Kup książkę SIła wyboru

Kiry
Anna Madejak0
Okładka ksiązki - Kiry

Bogowie nie cofną się przed niczym, by dać ludziom dowód na swoje istnienie. Mówi się, że aby bóstwa ponownie ożyły, ludzie muszą...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;