SIła wyboru

Alicja to kobieta, której życie nie oszczędzało. Rozwód, utrata dziecka, walka przeszłości z przyszłością. I właśnie tutaj największą sztuką jest dokonanie dobrego wyboru. Siła wyboru często jest poza nami. Czasem warto się jej poddać, żeby żyć pełnią życia, pomimo przeciwności.

Oprócz trudnych doświadczeń, kobieta zmaga się ze swoimi snami, które odkrywają przed nią karty przeszłości. Do tego dołączają kompleksy, których nie potrafi się pozbyć. Wydaje się, że nic nie układa się w jej życiu pomyślnie.

Żeby w końcu wyjść na prostą, musi stanąć naprzeciw swoim lękom. Wszystkim - bez wyjątku.

Po opisie od wydawcy, z ogromną ciekawością zabrałam się do lektury książki. Co z tego wynikło?
Niestety książka nie trafiła w moje gusta czytelnicze. Choć temat i rozwikłanie życiowych trudności przez bohaterów wydawało się ciekawe, to w większości gubiłam się w losach bohaterów. Ich "przeskakiwanie" pomiędzy przeszłością i teraźniejszością wydawało się mało płynne. Czasem już nie wiedziałam kto jest kim. Kogo z kim i co łączy. Rzadko zdarza mi się tak słabo wczuć w klimat. Tym razem jednak zupełnie nie mogłam złapać bakcyla i nie udało się zainteresować na tyle, żeby pomiędzy czytaniem myślami wracać do tej książki.

Mam wrażenie, że panował chaos, który utrudniał czytelnikowi lepiej poznać bohaterów. Natomiast warto zaznaczyć, że książka jest bardzo życiowa, bez zbędnego koloryzowania, z bohaterami z krwi i kości. Z kompleksami, nadziejami, ale i codziennymi trudnościami. Bardzo fajnie poprowadzony temat odnośnie losu, przeznaczenia i tytułowej siły wyboru. Życie nigdy nie jest czarno-białe. Warto otworzyć się na nowe i na to, by czasem odpuścić poukładanie wszystkiego "od linijki".

Niestety ja do książki już nie wrócę i nie jest to lektura, która zapadnie mi w pamięć. Bardziej odczuwam ją jako: przeczytana -> odhaczona.
A szkoda! To było moje pierwsze spotkanie z autorką, ale czy ostatnie? Zobaczymy. Ja zawsze daję drugą szansę :)

Książkę do recenzji otrzymałam z serwisu nakanapie.pl za co bardzo dziękuję :)

Informacje dodatkowe o SIła wyboru:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-05-26
ISBN: 9788382199123
Dodał/a opinię: Ksebardo

Zobacz opinie o książce SIła wyboru

Kup książkę SIła wyboru

Kiry
Anna Madejak0
Okładka ksiązki - Kiry

Bogowie nie cofną się przed niczym, by dać ludziom dowód na swoje istnienie. Mówi się, że aby bóstwa ponownie ożyły, ludzie muszą...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;