Siostry z lasu

Dzisiaj trochę tajemniczo, magicznie i słowiańsko.

Siostry - magiczne trojaczki, które wychowywała babcia, także wiedźma.

Każda z nich ma dar, każda inny.

Chociaż wyglądają tak samo, charaktery mają zupełnie różne.

Gdy jedna z nich się zakochuje, zmienia to pożycie między siostrami.

Na progu leśnej chaty pojawia się zbójecka szajka polująca na czarownice i zielarki - siostry muszą uciekać.

Przeplatają się tutaj magia z wierzeniami i zabobonami, głównie słowiańskimi.

Przyznam, że książka wciągnęła mnie na początku bardzo, później się nieco gubiłam - bardzo mi przeszkadzało to, że Bachira nagle się stawała Hanną i to nie jeden raz i nie dwa.

Rażący błąd.

Historia była dosyć ciekawa, głównie skupiona na jednej kobiecie chociaż postaci przewijało się tu dosyć dużo.

Zakończenie nie było bardzo mocno zaskakujące jednakże zastanawiam się, skąd na początku książki Laaban/Wilczan wiedział, co się stało z Tove, skoro później nigdzie nie było go przy tych wydarzeniach.

Dużo wątków zostało niewyjaśnionych , właśnie między innymi ten opisany powyżej czy także babka oraz Bachira - gdzie są, czy żyją, co się z nimi stało?

Nie wiem czy te niedopowiedzenia mają być otwartą furtką do kolejnego tomu czy po prostu autorka nas w tej niewiedzy pozostawiła.

Głównie z tej przyczyny, tych niewyjaśnionych wątków, mam mieszane uczucia co do tej książki.

Poza tym nie mam jej nic do zarzucenia, nie przynudzała chociaż myślałam, że będzie rozwinięcie zaczętych wątków.

Była magiczną, lekko baśniową powieścią inspirowaną naszymi rodzimymi mitami.

Czarownice, zielarki, wierzenia, zabobony i gusła - to akurat mnie bardzo ciekawi od jakiegoś czasu.

Nie jest powiedziane w jakim czasie się dzieje ta historia ale wiadomo, że polowali na czarownice i że nie było elektryczności więc możemy się mniej więcej osadzić w XIV-XV wieku.

Mimo wszystko uważam, że każdy sam powinien ocenić tę książkę.

Nie skreślam jej, w gruncie rzeczy mi się podobała jeśli pominąć to o czym pisałam.

Informacje dodatkowe o Siostry z lasu:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2023-11-08
Dodał/a opinię: Bookszonki

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Siostry z lasu

Kup książkę Siostry z lasu

Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy
Adrianna Trzepiota0
Okładka ksiązki - Sekretna zima Jaśminy. Mazurska opowieść pewnej wilczycy

SEKRETNA ZIMA JAŚMINY WYNOSI WYRAŻENIE ,,MAGIA ŚWIĄT" NA NOWY, OSOBLIWY WYMIAR Sekretna zima Jaśminy to przeniesiony na stronice powieści czar urokliwych...

Zwilczona
Adrianna Trzepiota0
Okładka ksiązki - Zwilczona

,,Zwilczona", Adrianna Trzepiota Jaśmina mieszka na mazurskiej prowincji. To do niej należy dbanie o ciepło domowego ogniska, pielęgnowanie ogrodu...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis