Skoczek : ryzykowne związki

Mikołaj Cadler to młody sportowiec. Skoki narciarskie są jego pasją. Pewnego dnia ulega wypadkowi samochodowemu. Wszystkiemu winna jest młoda kobieta jadąca drugim autem. W mediach aż huczy od spekulacji, a on pragnie oczyścić swoje dobre imię. To nie będzie łatwe, szczególnie że zielone oczy sprawczyni wypadku nie są mu tak całkiem obce...
   Amelia Czarnyk spowodowała wypadek samochodowy, w skutek czego ma amnezję. Nie pamięta ostatniego roku ze swojego życia. Tym bardziej nie pamięta Maksymiliana ... swego męża. Dziewczyna za wszelką cenę pragnie poznać prawdę. To, co jej mówią najbliżsi nie do końca pokrywa się z urywkami wspomnień.
   Amelia i Miki postanawiają sobie zaufać i wspólnie dotrzeć do prawdy. Tylko czy są na nią gotowi? Co takiego wydarzyło się przez ostatnie 365 dni? Co jest prawdą a co kłamstwem? Kto jest przyjacielem a kto wrogiem?

Autorka na swój debiut wybrała temat amnezji pourazowej i dużego wora sekretów oraz tajemnic. Intryg i spisków. Muszę wam powiedzieć, że dla mnie to połączenie jest fenomenalne.
   Ale zanim zacznę opisywać co mi się podobało a co nie (ups, coś jednak się znalazło, hehe, ale potrzymam was w niepewności - musicie doczytać do końca aby zaspokoić swoją ciekawość), pragnę nadmienić, że historia Amelii, Mikołaja i Maksymiliana jest mi znana. Ot, taką miałam niespodziankę podczas lektury. Otóż po trzech rozdziałach mnie olśniło. Ja tę historię już znam! Pytanie skąd? Głowiłam się i w końcu odkryłam. Jako beta w pewnym wydawnictwie czytałam ją nie znając autora. Nawet nie wiecie jaką miałam frajdę. Jaki na mych ustach zagościć uśmiech, gdy sobie przypominałam całą fabułę. Nawet nie musiałam czytać, bo wszystko wróciło niczym bumerang. Ale i tak nie mogłam odmówić sobie przyjemności ponownego przeczytania tej przewrotnej historii.
   Zarówno okładka, jak i opis nie są jednoznaczne, jeśli chodzi o klimat tej powieść. To nie jest komedia. To nie jest czysty romans, choć sceny miłosne zdecydowanie działały na zmysły. Były odważne, ostre, pełne pasji i czystej chemii. Tego magnetyzmu między dwojgiem ludzi.
   Musicie się bowiem przygotować na historię trzymającą w napięciu. Na śledztwo bohaterki, na którą czeka prawda. Prawda, na którą zarówno ona, jak i my czytelnicy, nie będziemy przygotowani. Takiego zwrotu akcji nie sposób się domyślić. Nie sposób się domyślić.
    Autorka pięknie wodziła za nos i co rusz wystawiała w pole. Kluczenie labiryntem i natrafienia na ślepe zaułki. Nie mamy wszystkiego podanego na tacy. Razem z bohaterami zastanawiamy się, próbujemy doszukać się tej szczeliny, by podważyć wieko i otworzyć kufer.
   Idealnie stopniowane napięcie. Adrenaliny podczas czytania towarzyszy masa. Dynamiczna akcja i rozwój wydarzeń nie pozwala na nudę. Jest wręcz przeciwnie. Intryguje cały czas i nie sposób jest się od niej oderwać. Pochłania do reszty.
    Jak widzicie, wszystko bardzo fajnie. Wszystko na najwyższym poziomie. Zarówno konstrukcja fabuły, jej prowadzenie, jak i dopracowanie bohaterów. Szczególnie lekki styl i naturalność. Ale jak napisałam na początku, mam jedno ale. Dlaczego po takim pasjonującym sprincie i łamigłówkach tak szybko nadszedł koniec? Dlaczego tam mało?!? To niesprawiedliwe! Jeszcze zostawiona na koniec furtka na kontynuację... Ech, ciężkie jest życie czytelnika. Teraz tyyyyle czekania na kolejne informacje. Mam nadzieję, że ciąg dalszy będzie i to jak najszybciej. Koniecznie. Nie mogę się doczekać.
   Jeśli szukacie książki wielowątkowej, erotycznej, sensacyjnej, z nutką thrillera, mocnej, wyrazistej i jednocześnie szokującej, to zdecydowanie powinniście się skusić na "Skoczka". Odbijcie się od progu i lećcie towarzyszyć bohaterce w poszukiwaniu prawdy. To będzie niesamowita przygoda. Emocje gwarantowane.

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo WasPos