Skoczek : ryzykowne związki

Mikołaj jest skoczkiem narciarskim i to dość dobrym i znanym. Pewnego dnia dochodzi do wypadku, w którym bierze udział on i Amelia. Mężczyzna obwinia ją o wypadek, twierdząc, że w niego wjechała i to z premedytacją. Kobieta nawet nie ma się jak bronić, nic nie pamięta ani z wypadku, ani ze swojego życia przed nim. Dowiaduje się, że jest mężatką i chociaż bardzo by chciała, pamięć nie wraca. Jednak ona nie zamierza się poddać, pomimo że jej mąż ewidentnie nie chce, aby ją odzyskała i dziwnie się zachowuje. Na dodatek Mikołaj ma wrażenie, że już kiedyś się spotkali. Oboje postanawiają znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, m.in. dowiedzieć się jak doszło do wypadku i co tak naprawdę się wtedy stało. Kiedy zaczynają swoje śledztwo, nie wiedzą, jak wiele tajemnic odkryją i jak wiele to zmieni w ich życiu. Co takiego się dowiedzą? Jak to na nich wpłynie? Jak potoczy się ta znajomość?

Książka, która zaskakuje i to niejednokrotnie. Historia ciekawa, wciągająca, niebanalna i zdecydowanie nieprzewidywalna. Kiedy już byłam pewna, że wiem, co za chwilę się stanie, okazywało się, że autorka miała zupełnie inny pomysł na dalsze losy bohaterów. To sprawiło, że nie mogłam się od książki oderwać, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Akcja dość sprawnie poprowadzona.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani.
Amelia budzi się po wypadku z amnezją. Czuje się zagubiona, tym bardziej że pamięć nie wraca, a jej mąż dziwnie się zachowuje. Jednak ona nie zamierza się poddać, zamierza poznać prawdę. To kobieta odważna, mająca swój cel i dążąca do jego zrealizowania. Osobiście ją polubiłam.
Mikołaj to bohater, który na początku nie zdobył mojej sympatii. Sportowiec, zapatrzony w siebie, dla którego liczy się tylko kariera. Jednak później, kiedy poznałam go bliżej, a on trochę się zmienił, nabrał pokory, ja zaczęłam go lubić.

„Skoczek. Ryzykowne związki” to książka, która wielokrotnie zaskakuje i nic nie jest takie, jak się wydaje na początku. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Informacje dodatkowe o Skoczek : ryzykowne związki: