Skowyt wilka

Anna ma szansę zmienić swoje życie. „Pan i władca”, czyli partner dziewczyny i znienawidzony szef kontra wyprowadzka na Śląsk i praca marzeń, w zakładzie mięsnym. Początkowe wątpliwości szybko zostają rozwiane i zapada decyzja. W końcu Anna ma szansę spełnić swoje marzenie i mieć wpływ na jakość produkowanej żywności.

Po przyjeździe okazuje się, że szef ulokował ją w starym domku na krańcu wsi, gdzie w sąsiedztwie nie ma żadnych gospodarstw. Jedyne towarzystwo na jakie może liczyć to… wataha wilków. Anna ze zdziwieniem stwierdza, że ludzie w fabryce zachowują się dziwnie w jej towarzystwie. Szybko tłumaczy to sobie, że jest nowa i za kilka dni przestanie być atrakcją miesiąca w małym miasteczku.

Czy tak się stanie? Z czego wynika dziwne zachowanie współpracowników? Czy decyzja o zmianie pracy była właściwa? Tego Wam już nie zdradzę. Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce J

Autora ma lekkie pióra, więc książkę czyta się płynnie i szybko. Początkowo obawiałam się, że bohaterka jest taką zastraszoną i stłamszoną przez swojego faceta kobietą, ale okazało się, że potrafi się postawić i zadbać o siebie. Brawo!

Główna bohaterka charakteryzuje się uczciwością, jest oddana pracy, robi wszystko, stara się swoje obowiązki wypełniać jak najlepiej. Do czego ją to zaprowadzi? Co odkryje?

Jeśli chodzi o fabułę to bardzo dobrym pomysłem był wątek z wilkami. Wniósł do powieści odrobinę grozy i emocji. Czytanie tej książki wieczorem, gdy wokół panuje niczym niezmącona cisza, na pewno spotęguje te wrażenia.

Jeśli chodzi o wyjaśnienie tego co dzieje się w fabryce, to czuję niedosyt. Myślę, że ta historia miała spory potencjał, a zakończenie wydało mi się takie … normalne. Nie było wielkiego zaskoczenia, nie siedziałam zszokowana i nie zbierałam szczęki z podłogi. A myślę, że gdyby poprowadzić tą historię w inną stronę, tak właśnie mogło by być.

Dużym zaskoczeniem okazała się ostatnia strona powieści…. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że nie jestem zaintrygowana. Czekam więc ... 😊

Informacje dodatkowe o Skowyt wilka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-09-29
Dodał/a opinię: zaczytanababka

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Skowyt wilka

Kup książkę Skowyt wilka

Świeże blizny
Aleksandra Mantorska 0
Okładka ksiązki - Świeże blizny

Anna Prus nie chce już uciekać. Jej oprawca i były szef Andrzej Smolny trafił do aresztu i oczekuje na proces, w którym mają mu zostać postawione zarzuty...

Pechowa dziewczyna
Aleksandra Mantorska0
Okładka ksiązki - Pechowa dziewczyna

Julce Jastrzębskiej wali się świat. Najpierw rzuca ją facet, potem o mały włos (przypadkowo!) nie uśmierca szefa... Niezrażona niepowodzeniami postanawia...