Słoik z marzeniami

Są takie książki,które po przeczytaniu zostawiają w nas pustkę. Są takie książki,że mimo że chciałoby się o nich coś mądrego powiedzieć/ napisać to trzeba szukać odpowiednich słów, by dokładnie opisać emocje jakie w nas wywołały. Często jest to trudne i właśnie taki kłopot mam teraz. Boję się,że cokolwiek napiszę o "słoiku z marzeniami" to będzie za mało. Z drugiej strony ja wiedziałam, że nie będzie to banalna opowiastka bo Ania Ziobro jest marką samą w sobie .

Poznajemy Nadię,która jest główną bohaterką tej powieści. Kiedyś szczęśliwa dziewczynka mimo biedy,w której się wychowywała i mimo szykanowania przez rówieśników. Nadia miała bowiem przyjaciela,z którym łączył ją pewien magiczny słoik ale też najprawdziwsza przyjaźń,która z upływem lat przerodziła się w miłość ku niezadowoleniu matki chłopaka. Dodatkowo pewnego dnia jej niechęć do dziewczyny zostaje spotęgowana za sprawą sekretu ,o którym się dowiaduje a wyjawienie którego doprowadza do tragedii.

Dziesięć lat później Nadii pozostają tylko wspomnienia o Michale, ich słoik z marzeniami oraz świadomość, że ma ograniczony czas na życie . Jak jednak wiadomo los bywa przewrotny więc postanawia postawić jeszcze na jej drodze pewnego mężczyznę... Czy Nadia da sobie szansę ? Czy będzie z nim szczera i powie mu o chorobie,która wyniszcza pomału jej organizm? Jak to się skończy?

Smutna, wzruszająca ale też dająca nadzieję -taka właśnie jest ta powieść. Powieść,która z pewnością zostanie ze mną na długo i którą z czystym sumieniem Wam polecam .

Informacje dodatkowe o Słoik z marzeniami:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2023-02-22
Dodał/a opinię: Anonim2414

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Słoik z marzeniami

Kup książkę Słoik z marzeniami

Czy są jakieś rzeczy, które chciałbyś zrobić, gdybyś dowiedział się, że twój czas być może się kończy i że nie masz przed sobą długiego życia? Chciałbyś na przykład spróbować czegoś, czego jeszcze nie próbowałeś, albo odwiedzić jakieś miejsca, w których nigdy nie byłeś?

Okruchy samotności
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Okruchy samotności

Wzruszająca powieść o sile kobiecego charakteru Życie Julii nie oszczędzało. Aby zagłuszyć samotność i trudne wspomnienia, dziewczyna oddaje się pracy...

Za ścianą ciszy
Anna Ziobro0
Okładka ksiązki - Za ścianą ciszy

Świat nigdy nie był dla Idy zbyt łaskawy. Choroba sprawia, że kobieta traci słuch i niebawem może się stać zupełnie głucha. Z obawy przed niepełnosprawnością...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski