Słońce w lwie

Yerbopoczytalni polecają:

„Słońce w Lwie” to kolejna, wartościowa pozycja Wioletty Milewskiej ukazana nakładem wydawnictwa Novae res.
Jest to kontynuacja przygód trzech przyjaciółek, których los nie rozpieszczał. Aktualnie znajdują się w miejscu, gdzie dla dwóch słońce wyszło już zza chmur dając poczucie szczęścia i miłości, a dla trzeciej pomalutku, dyskretnie ujawnia swoje promienie dając realną nadzieję na lepsze jutro.
Malwina, Sylwia i Wiktoria, mimo, że los sprawił, że nie mieszkają już w jednej wsi, przyjaźnią i wspierają się nadal. Każda z nich walczy z demonami z przeszłości, aby uleczyć schorowaną duszę. Autorka obszernie rozpisała się na temat Malwiny, która stoi przed trudną walką z sądem, który jak się okazuje- nie zawsze jest sprawiedliwy. Dla tej bohaterki, mimo, że prześladują ją nadal duchy przeszłości- życie się odmieniło-ma ukochanego, który wspiera ją i zawsze przy niej jest obecny. Podobnie jak do schorowanej Sylwii- los się uśmiechną w postaci nowego kochającego partnera. Wiktoria również stoi na dobrej drodze do szczęścia- dzięki komu bohaterka się wkońcu uśmiechnie? Czy dziewczyny zaufają swojemu sercu i będą w pełni szczęśliwe? Przekonajcie się sami.
Wioletta Milewska, podobnie jak w poprzednich częściach porusza bardzo istotne tematy dotyczące egzystencji, religii, astronomii, czy mitologii. Dość często interpretacja autorki, może wydawać się kontrowersyjna , czy sfeminizowana. Milewska nie boi mówić się wprost na temat przemocy seksualnej w małżeństwie oraz o tym, że jest to ogromny problem, gdyż oprawca z reguły zostaje bezkarny.
Autorka jak zwykle nie zawiodła mnie swoim stylem pisania. Nic w książkach Wioletty Milewskiej nie jest powiedziane wprost. Proste informacje przekazuje w przepiękny sposób. Używa wysublimowanego, wyszukanego języka. Obecność alegorii, czy symboli, to norma u autorki. Słowami kreśli obraz. Widać, że zabawa słowem i zmuszanie nas do czytania między wierszami sprawia autorce frajdę. Pisze tak, że chce się czytać. Słowa przekazywane są bardzo skrupulatnie. Wszystko jest przemyślane i pozbawione chaosu. Książki Wioletty Milewskiej mogą posłużyć jako poradniki pisania oraz, tutaj się powtórzę, jako obowiązkowa lektura dla wszystkich kobiet, zwłaszcza dla tych, które poszukują spokoju i szczęścia!!

Informacje dodatkowe o Słońce w lwie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-05-30
Dodał/a opinię: Paulina Sękala

Zobacz opinie o książce Słońce w lwie

Kup książkę Słońce w lwie

Mazurka
Wioletta Milewska0
Okładka ksiązki - Mazurka

Kobieta jest miarą wszechrzeczy Mazurska wieś, w której panują tradycyjne patriarchalne zasady. Trzy kobiety, które latami tkwiły w toksycznych związkach...

Znaki życia. Tom II
Wioletta Milewska0
Okładka ksiązki - Znaki życia. Tom II

Kontynuacja pasjonującej powieść obyczajowej o relacjach damsko-męskich i nie tylko. Pierwsza część przedstawiła czytelnikom losy zmagającej się z uzależnieniem...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska