Słone Jabłka

Książka "Słone jabłka" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale zdecydowanie nie będzie tym ostatnim.
Dagmara to spokojna, poukładana kobieta, która prowadzi spokojne życie. Praca na pełen etat, w której się spełnia, a co najważniejsze odnajduje. Życiowy partner-Igor, który dałby Dagmarze gwiazdkę z nieba, kocha ją ponad życie i stara się ją rozpieszczać i robi wszystko, aby zatrzymać ukochaną przy sobie. Niemniej jednak, czy jednostronna miłość może przerodzić się w kwitnące uczucie obojga, albo czy może wystaczyć, aby dwoje ludzi stworzyło prawdziwy związek.
Igor to oddany chłopak, który zakochał się nad życie, ale niestety o swoją wybrankę musi walczyć całym sercem, a jego starania nie są zapewnieniem sukcesu kwitnącego związku.
Kinga to najlepsza i wieloletnia przyjaciółka Dagmary, która ma tendencje do pakowania się we wszelkiego rodzaju kłopoty. Dziewczyna nie miała łatwego życia, które doświadczało ją każdego dnia. Niemniej jednak we wszelakich dotykających ją troskach mogła liczyć na pomoc i wsparcie najlepszej przyjaciółki, jaką była Dagmara, która nigdy nie zostawiła jej w potrzebie i nie darowała dobrego słowa w życiu.
Książka napisana jest w niezwykle przyjemny sposób, czyta się ją szybko i z zapartym tchem. Nie brakuje w niej emocji i wielu wzruszeń. We mnie wielokrotnie wywołała potok łez, ale zdarzały się i momenty uśmiechu wstępującego na moją buzię. Emocji w każdym razie nie brakuje.
Historię poznajemy z perspektywy Dagmary, choć zdarzają się krótkie przemyślenia i wypowiedzi ze strony innych bohaterów. Niemniej jednak to dodaje książce ciekawości i charakteru.
Autorka poruszyła wiele ciężkich i trudnych tematów, które przewijają się w życiu ludzkim, niemniej jednak podkreśliła również, jak wielką moc ma przyjaźń i oddanie drugiej osoby. Wiara w swoich przyjaciół czyni cuda, a prawdziwa przyjaźń jest dozgonna i oddana, co autorka doskonale zobrazowała.
Jest to książka, która wzruszy, ale zdecydowanie warto po nią sięgnąć.
Idealnie nadaje się dla fanów literatury obyczajowej, thrillerów, czy literatury faktu.
Ja ze swojej strony z czystym sumieniem polecam książkę oraz twórczość autorki, która pisze bardzo przyjemnie i z wielkim oddaniem o rzeczywistości.

Informacje dodatkowe o Słone Jabłka:

Kup książkę Słone Jabłka

Amulet
Beata Olejnik0
Okładka ksiązki - Amulet

Gdy wzywają cię duchy przeszłości, podążaj za nimi i nie oglądaj się za siebie. Rodzice Weroniki, studentki architektury, od zawsze dbali, by córce niczego...

Jej tajemnice
Beata Olejnik0
Okładka ksiązki - Jej tajemnice

Nowa miłość w nowym życiu. Pewnej deszczowej nocy, w przytułku dla bezdomnych umiera młoda kobieta. Nie ma przy sobie niczego, oprócz zdjęcia nieznanego...