Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II

„Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II” to kolejna kontrowersyjna książka, którą przedstawiam Wam na swoim profilu. Co najważniejsze nie jest to żadna fikcja, czy literatura obyczajowa…Jest to literatura faktu.

Książka miała swoją premierę już w 2012 roku, jednak niedawno doczekała się ona swojego drugiego wydania. Zostało ono rozszerzone o rozdział skierowany do polskiego czytelnika. Książka opowiada o głośnym ostatnio temacie jakim jest pedofilia w kościele. Jednak dużo miejsca poświęca się tutaj mechanizmom instytucjonalnym, które za czasów pontyfikatu Jana Pawła II uniemożliwiały skuteczne działania przeciw temu zjawisku.

Książka tak naprawdę ukazuje wstrząsające fakty i bezkarność kościoła katolickiego. Pokazuje jak wszystko można łatwo zatuszować, jak łatwo sprawić komuś ból i cierpienie oraz szybko zamknąć mu buzie. Samo molestowanie jest tematem ciężkim, a dokładając do tego pedofilię i księży mamy do czynienia z czymś niewyobrażalnym. Kościół od dawien dawna szykanuje ludzi homoseksualnych, wpaja dzieciom poczętym in vitro że nie są ludźmi… Czy takie zachowanie jest normalne? Czy normalne jest tuszowanie homoseksualności księży i wykorzystywania przez nich niewinnych dzieci? Dołóżmy do tego jeszcze Jana Pawła II… Naszego rodaka, z którego wszyscy byli dumni. Sam nie molestował dzieci, nie ma na to dowodów. Jednak przyjaźnił się z oprawcą wielu ofiar i złożył śluby milczenia w sprawie ujawnienia kwestii nie wygodnych dla kościoła. O zmarłych nie powinno się mówić źle. Dlatego jedynie zachęcam do zapoznania się tym wstrząsającym reportażem. Lektura nie jest dla każdego. Zapewne znajdzie wielu krytyków, ale i zwolenników. Jeżeli chcesz pogłębić wiedzę w tym temacie to na pewno jest to dla Ciebie lektura obowiązkowa.

Informacje dodatkowe o Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-04-21
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Vows of silence. The Abuse of Power in the Papacy of John Paul II
Dodał/a opinię: ktomzynska

Zobacz opinie o książce Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II

Kup książkę Śluby milczenia. Nadużywanie władzy za pontyfikatu Jana Pawła II