Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercuryego

Somebody to love - życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercury'ego. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzy tego ekscentrycznego wokalisty. Nie ma chyba nawet jednej osoby, która nie kojarzy chociaż jednego utworu Queen. Książka jest rewelacyjna. Zawiera wiele ciekawych informacji na temat życia Freddiego oraz jego przyjaciół. Freddie był niezwykle ciekawą osobą, kolorowym ptakiem i z wielką łatwością nawiązywał nowe znajomości. Jednak czuł się niesamowcie samotny i przez całe życie szukał prawdziwej miłości. Dodatkowo, wyczerpujące było dla niego ukrywanie swojej seksualności, a później choroby. Chyba nie da się myśleć o osobie Freddiego nie myśląc o AIDS i kokainie. Jak wiadomo, Mercury dużo imprezował, na jego przyjęcia przychodziła masa ludzi, na których litrami lał się akolohol i było dużo narkotyków. Freddie zmieniał często partnerów i nie potrafił był wierny. Niestety to doprowadziło go do zguby. W wieku 45 lat w 1991 roku jego śmierć wstrząsnęła światem.
Niezwykle interesujące były fakty na temat wirusa HIV i AIDS. Książka zdecydowanie rzuca nowe światło na temat zachorowań na AIDS oraz liczby zakażonych osób. Niektóre statystyki są przerażające, nie miałam pojęcia, że w latach 80 XX w. było aż tyle osób zarażonych wirusem HIV. Cała historia choroby była dla mnie bardzo interesująca, głownie sposób w jaki choroba przeniosła się do Ameryki. Przerażające, że tyle osób mimo wiedzy o swojej chorobie bądź podejrzeniach, nadal uprawiała niebezpieczny seks zarażając kolejne osoby.

Książka napisana jest w bardzo interesujący sposób. Niezwykle ciekawe były fragmenty wywiadów zarówno Freddiego, jak i innych otaczających go osób. Moim zdaniem książka nabrała przez to świeżości i nie był to tylko suche fakty. Fakty na temat wokalisty Queen są przeplatane rozdziałami o AIDS. Podobają mi się również zdjęcia umieszczone w książce. O wielu rzeczach nie miałam pojęcia, przez co dodatkowo lektura było niezwykle ciekawa.

Na pochwałę zasługuje też przepiękna okładka, w której zakochałam się od pierwszej chwili :) Lekturą naprawdę można się delektować, dlatego czytałam ją z dużą cierpliwością, aby nie pominąć ważnych informacji.
Książka dla fanów Queen, ale nie tylko. Naprawdę książka godna polecenia.

Informacje dodatkowe o Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercuryego:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-07-30
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Somebody to Love: The Life, Death and Legacy of Freddie Mercury
Dodał/a opinię: Katarzyna Bębenek

Zobacz opinie o książce Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercuryego

Kup książkę Somebody to Love. Życie, śmierć i spuścizna Freddiego Mercuryego

Herbaciane róże