Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2016-04-28
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788311141667
Liczba stron: 250
Dodał/a opinię: Edyta Jasionowska
Tom 1 cyklu Spowiedź Hitlera

Ocena: 4 (6 głosów)

 Książkę wypatrzyłam w pewnym kiosku. W pakiecie z inną rozpoczynała nowa serię wydawnictwa DeAgostini Polska. Powiem szczerze, że zaintrygował mnie tytuł, „Spowiedź Hitlera”. Przed kim on się niby spowiadał? Lubię poczytać sobie książki z czasów II wojny światowej, choć w sumie nie jest to moja ulubiona epoka. Skusiłam się na pakiet. A gdy przeczytałam opis pierwszej książki z serii brwi podjechały mi chyba na sam czubek głowy. Hitler miałby udzielać wywiadu Żydowi? Opowiadać mu o swoim dzieciństwie. No way!

 Christopher Macht urodzony w 1976 roku niemiecki pisarz o polskich korzeniach sięgających Pomorza Zachodniego. Odkrywca skryptów ostatnich rozmów Adolfa Hitlera. Miłośnik historii. Od wielu lat interesuje się tematyką II wojny światowej i postacią Adolfa Hitlera. Na co dzień mieszka w Wandlitz w niemieckiej Brandenburgii, miasteczku położonym 25 km od Berlina. Jego żona Paula jest Polką. Jak sam przyznał w książce, w Niemczech z racji na zbyt dużą poprawność polityczną miał problem z jej wydaniem. Udało się mu to w Polsce.

 Szczerze mówiąc mam pewien problem z ta książką. Jest to próba przedstawienia biografii Hitlera w nieco inny sposób – w formie wywiadu. Podejrzewam, że w ten sposób pisarz miał nadzieję dotrzeć do większego grona czytelników. W końcu nie każdy lubi czytać biografie. A czemu mam z nią problem? Bo jest dla mnie zbyt chaotyczna. Rozmowa przeskakuje z tematu na temat, chociaż jakaś tam chronologia jest zachowana.

 W trakcie czytania miałam wrażenie, ze autor rzeczywiście stara się oddać wybuchowy charakter Hitlera. Może dlatego w książce tak naprawdę pominięte są najważniejsze sprawy. A może pisarzowi – Niemcowi ciężko było pisać o pewnych rzeczach?

 Książka przybliża przede wszystkim dzieciństwo oraz młodzieńcze lata Hitlera. Momentami jest naprawdę ciekawa ale są chwile, kiedy najzwyczajniej w świecie nudzi. Bardzo fajną rzeczą są dodatkowe informacje umieszczone w ramkach,wykresy oraz zdjęcia.

 Daję duże brawa pisarzowi za sam pomysł. Biografia ma fajną formę, wyróżnia się na tle wielu innych. Mnie nie zachwyciła ale uważam, że jest dobrą pozycją dla osób, które chcą zacząć przygodę z literaturą dotyczącą drugiej wojny światowej. Chociaż fakt, że na rozmówcę Hitlera pisarz wybrał Żyda jest dla mnie lekką przesadą. Z drugiej strony nikt nie może być pewien czy tak nie było rzeczywiście...

Zobacz opinie o książce Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Kup książkę Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem
Christopher Macht0
Okładka ksiązki - Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem

Książka ociekająca seksem i alkoholem. Szczera rozmowa z człowiekiem, z rozkazu którego zginęło najwięcej ludzi na świecie w minionym stuleciu....

Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht0
Okładka ksiązki - Spowiedź Goebbelsa

Joseph Goebbels był prawą ręką Adolfa Hitlera od lat 20. XX w. aż do jego samobójczej śmierci 30 kwietnia 1945 roku. Bez tego błyskotliwego mówcy...

Zobacz wszystkie książki tego autora