Spragnieni, by kochać

Tom 2 cyklu Spragnieni, by żyć

Eryk od momentu kiedy spotkał Ewelinę nie może przestać o niej myśleć, chłopak zatrudnia się w pubie, w którym pracuje Ewelina. Dziewczyna pracuje w kilku miejscach, jednak mimo to jest zamknięta w sobie i stroni od ludzi. Czy Erykowi uda się zaprzyjaźnić z Eweliną? Jakie tajemnice skrywa dziewczyna?

"Spragnieni, by kochać" to drugi tom serii "Spragnieni", więc tak naprawdę najlepiej czytać je w kolejności. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale ten to naprawdę było mistrzostwo! Jestem zachwycona ta książka, dostałam tutaj wszystko czego oczekuje od świetnej historii - wciągającą fabułę, idealnie i prawdziwie wykreowanych bohaterów i ogrom emocji! Od tej historii po prostu nie idzie się oderwać!
Tym razem poznajemy losy Eryka, który zaskarbił sobie od początku moją sympatię oraz Eweliny, która skrywa wiele tajemnic, budując przy tym wokół siebie mur nie do zburzenia. Ich historia opowiedziana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu doskonale wiemy co siedzi w ich głowach i z jakimi problemami się zmagają... A uwierzcie mi, Ewelina nie ma i nigdy nie miała łatwego życia. Poznając jej historię sama odczuwałam cierpienie i bezradność, współczułam głównej bohaterce takiego życia, ale jednocześnie kibicowałam jej.
Autorka odnosi się tutaj również do relacji pomiędzy rodzeństwem, które nie zawsze są dobre, a często wręcz toksyczne, pokazuje jak łatwo stać się osoba współuzależnioną i zmanipulowaną.
Jak wiadomo, po burzy zawsze wychodzi słońce, a takim przysłowiowym słońcem dla Eweliny okazał się Eryk, który szturmem wtargnął do jej świata i sprawił, że dziewczyna zaczęła się zastanawiać nad swoim życiem i nad tym jakimi wartościami powinni się kierować najbliżsi sobie ludzie.
Warto również wspomnieć o samym uczuciu pomiędzy bohaterami - bo Eryk i Ewelina, byli spragnieni kochania, jednak droga do ich szczęścia jest naprawdę trudna, wymagająca od bohaterów wiele wysiłku, a przede wszystkim czasu i wiary.
"Spragnieni, by kochać" to historia, która wzrusza bez reszty, wywołuje w czytelniku multum emocji, ale również zmusza do refleksji i daje nadzieję na lepsze jutro! Polecam z całego serca!

Informacje dodatkowe o Spragnieni, by kochać:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-01-27
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Spragnieni, by kochać

Kup książkę Spragnieni, by kochać

Albo jesteś dla kogoś wszystkim, albo nikim. Tu nie ma miejsca na półśrodki.

Nasze jutro
Anna Szafrańska 0
Okładka ksiązki - Nasze jutro

Drugi tom historii o zakazanej miłości. Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania...

Jaśmina
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Jaśmina

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła...