Spragnieni, by kochać

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Romans

Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień.

On - impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej - gotowy na wszystko.

Ona - tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu.

Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim, czego pragnie. Zrobi, co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa.

Ale Ewelina, choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Są takie rzeczy, których nie można wybaczyć. A ona ma zbyt wiele na sumieniu, by ktokolwiek mógł ją pokochać.

Kup książkę Spragnieni, by kochać

Avatar użytkownika - pobarski
pobarski
Czasem uczucie jest silniejsze niż strach. O potrzebie miłości oraz o zdobywaniu zaufania w swojej nowej książce, zatytułowanej Spragnieni, by kochać opowiada Anna Szafrańska.  W nowej książce popularna polska autorka powieści obyczajowych opisuje losy dwójki młodych ludzi, których na pozór nic nie łączy. Jednak odkąd Eryk zobaczył Ewelinę, nie może o niej zapomnieć. Chociaż niemal wszyscy, nawet jego przyjaciel, odradzają  angażowanie się w relację z tą dziwną dziewczyną, młody student prawa za wszelką cenę chce poznać enigmatyczną Ewelinę.  Kiedy zatrudnia się w barze – tym samym, w którym pracuje także Ewelina – nie wie jeszcze, że sezonowa praca zmieni jego postrzeganie świata, który dotąd wydawał mu się nieskomplikowany.  Ewelina czuje, że Eryk pragnie się do niej zbliżyć, jednak za wszelką cenę nie chce go do siebie dopuścić. Czuje bowiem, że to, kim jest, rozczarowałoby młodego, przystojnego studenta. Bo – zdaniem Eweliny – nie wszyscy zasłużyli na miłość. Zwłaszcza ona nie zasługuje na tak piękne uczucie. Wkrótce oboje dostrzegą, że ta znajomość na zawsze odmieni ich życie.   Spragnieni, by kochać to najnowsza powieść dla czytelników young adult autorstwa Anny Szafrańskiej. Pisarka – podobnie jak uczyniła to w powieści Spragnieni, by żyć – stara się ukazać miłość, jaka łączy młodych ludzi ...

Opinie o książce - Spragnieni, by kochać

Dzień dobry, dobry dzień ❣️

Spieszę dzisiaj do Was z recenzją drugiej części "Spragnionych...". Nie wiem czy pamiętacie jak bardzo podobała mi się pierwsza część, ale tak. Podobała mi się bardzo więc z ogromną przyjemnością sięgnęłam po książkę "Spragnieni, by kochać".

Czy była tak dobra jak pierwsza część? Nieee.... Ta część była jeszcze lepsza. To jak Pani Ania potrafi zagrać nawet na najmniejszej strunie uczuć czytelnika jest po prostu fenomenalne. Czytając książki Pani Ani czytelnik czuje je cała sobą i historia Eweliny i Eryka nie jest wyjątkiem. Pani Aniu gratuluję!!! Z całego serca!!!

Ewelina to dziewczyna, która od samego początku miała w życiu ciężko.... Czy ktoś taki, jak sama o sobie mówi, zepsuty ma prawo do nadziei na lepsze jutro? Eryk, zakochany w dziewczynie, która nie ma zamiaru się zbliżyć do nikogo. Czy będzie miał dość cierpliwości, siły i argumentów aby pomóc jej się otworzyć?

Bohaterowie są jak zwykle nakreśleni bardzo wyraźnie. Każdy z nich ma charakter, który idealnie odzwierciedla to co przeszedł. Fabuła? Bolesna, ale przepiękna! Emocje w książce? Są, a wręcz się z niej wylewają. Ta książka jest tak głęboka, że miałam nie raz strach przewrócić stronę, aby moje serce się nie roztrzaskało na kawałki. Zakończenie? Przekonajcie się sami!!!

"Spragnieni by kochać"

Autorka kolejny raz sprawiła, że książka po przeczytaniu długo zostaje w myślach i sercu. Historia Eweliny i Eryka nie jest łatwa i prosta. Tutaj trzeba zmierzyć się z przeszłością, a także toksycznym środowiskiem które odcisnęło piętno na życie i światopogląd Eweliny. To właśnie ona musi pokonać swoje słabości i demony, aby móc rozpocząć normalne życie. Historia pełna determinacji i walki z problemami jakim jest nałóg bliskiej osoby, który stacza na dno nie tylko siebie ale i najbliższych. Manipulacja, która posługuje się się brat Eweliny, sprawia że ona nie potrafi się od niego uwolnić, a on perfidnie ja wykorzystuje zasłaniając się obietnica złożona przed laty. Książka pokazuje, że warto walczyć o miłość i lepsza przyszłość. Ważne aby móc zaufać odpowiedniej osobie i pozwolić sobie pomóc, a także czasami warto postawić swoje szczęście na pierwszym miejscu. Poświęcenie dla drugiej osoby, która tego nie szanuje i ciągle aby żąda, a daje jedynie puste obietnice i setki kłamstw, sprawia że przestajemy widzieć inny świat. Wydaje się nam że tak ma być i ciężko jest przyjąć pomoc od kogoś kto mówi, że życie wygląda inaczej.

Heroiczną walka siostry o brata, oraz chłopka o dziewczynę, sprawia, że ta książka wyciska z czytelnika wszystkie emocje. Bo każdy z nas jest przecież spragniony miłości i ta historia pokazuje, że każdemu trzeba dać szansę, a czy ja wykorzysta to zależy tylko od niego. Cudowna książka.

,, (..) Nie uciekniemy od popełniania błędów, ale one nigdy nie staną się naszą porażką, jeśli będziemy się na nich uczyć. Bo nie ma czegoś takiego jak złe decyzje- są tylko niewykorzystane szanse. Bo jedyne, czego nikt z nas nie potrafi, to cofnąć czas.''

,, Spragnieni, by kochać '' to książka która niczym burza piaskowa na pustyni wdarła się do mej duszy i pozostawiła spustoszenie!! W dalszym ciągu nie mogę się podnieść po żywiole!

Ewelina , to dziewczyna która nie miała łatwego życia, niechęć do wszystkich sprawia , że nie ma przyjaciół, a rodzina to tylko puste słowo napisane na karcie jej historii. Chłód w jej oczach nie pozostawia złudzeń, ona nie jest zdolna do przyjaźni, ale czy aby na pewno?

Eryk, student prawa, który zna życie i odtrącenie. Życie nauczyło go, by nie oceniać , dać szansę , ale czy on taką dostanie ? Czy będzie na tyle wytrwały i spragniony , by kochać?

Tych dwoje połączy uczucie, które powinno być pielęgnowane , ale niestety, życie to nie bajka , a świat się nie zatrzymuje , tylko pogłębia blizny noszone na duszy. Każdego dnia życie stawia wyzwania przed Eweliną i Erykiem. Czy tych dwoje będzie w stanie połączyć siły i stawić czoła życiu? Czy maska , którą nosi Ewelina zostanie zdjęta i zacznie oddychać pełną piersią? Zaprasza do książki po odpowiedzi.

Anna Szafrańska , sprawiła, że w klatce czuję ból , ból z powodu tak autentycznych bohaterów! Czytając książkę miałam wrażenie , że czytam historię bliskich mi osób, przyjaciół. ,, Spragnieni, by kochać '' to książka która uświadamia czytelnikowi , że są osoby które kryją się za murem a my powinniśmy zburzyć go i wyciągnąć pomocną dłoń! Polecam Książkę !!!!!!!!

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka

To nie było moje pierwsze spotkanie z autorką, więc wiedziałam czego się mam spodziewać. I się nie zawiodłam. „Spragnieni, by kochać” to wspaniała, ciepła, wzruszająca opowieść o tym, że każdy z nas jest autorem własnej historii. Niezależnie od naszej przeszłości to od nas zależy nas los. To my podejmujemy decyzje i to my kierujemy własnym życiem.

Ewelina zniechęca i odpycha każdego kto chciałby się do niej zbliżyć. Bo jeśli nikogo do siebie nie dopuści, ten nie będzie mógł jej zranić, prawda? Dziewczyna skrywa bolesną przeszłość, boi się pokazać swoją prawdziwą twarz, to kim jest i skąd pochodzi. Umiejętnie gra swoją rolę tej zimnej i opryskliwej, jednak jest ktoś kto ją przejrzał. Wie, że jej zachowanie to tylko maska, system samoobronny jej organizmu. Czy Eryk będzie tym, który zburzy mur, który Ewelina sama wokół siebie zbudowała? Czy uda mu się ją przekonać, że jest silną kobietą, która zasługuje na miłość?

Autorka ma tą niezwykłą umiejętność pisania o emocjach. Nie sposób przejść obok tych emocji obojętnie. Bohaterowie są bardzo autentyczni, co tylko sprawia, że kibicujemy im od samego początku i z zapartym tchem śledzimy ich losy. Książka, której się wprost nie chce odłożyć, dopóki nie przewrócimy ostatniej kartki. Oczywiście z szybszym biciem serca, bo na końcu autorka zafundowała nam istny rollercoaster i miałam obawy jak ta historia się skończy.

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejną część, która jest już w przygotowaniu, a Was zachęcić gorąco do lektury.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2021,

Eryk i Ewelina to dwójka osób pochodząca z dwóch różnych światów. Czy w tym przypadku może istnieć miłość?

Ewelina to wycofana, tajemnicza i zamknięta w sobie dziewczyna, która nie miała łatwego życia. Lecz to tylko pozory, gdyż wewnątrz jest nadal kruchą dziewczynką z ubogiego domu. Natomiast Eryk to chłopak, który ma wszystko - kochającą rodzinę, zabawnych przyjaciół.

"Spragnieni, by kochać" to przede wszystkim opowieść o tragediach i walce z problemami. Pokazane jest również jak różne można mieć dzieciństwo, gdyż jedni mają wszystko a drudzy muszą walczyć o każdy kęs. Książka ta jest również nasycona miłością, gdyż bohaterowie lgną do siebie, choć dziewczyna nie chce tego po sobie pokazać, ponieważ boi się, że straci zaufanie kolejnej osoby przez swoją przeszłość, ale akurat chłopaka toto nie odstrasza, a wręcz przeciwnie -  nie poddaje się i walczy za nich oboje.

Według mnie powyższa książka to emocjonalny rollercoaster. Na własnej skórze możemy poczuć zarówno dobre, jak i złe chwilę. Widać, że autorka w prosty sposób pokazuje czytelnikom, że życie nie jest "usłane tylko różami", ale również "kolcami", które mogą nas w każdej chwili zranić.

Moim zdaniem powyższa historia to wyciskacz łez i złamie nie jedno serce wśród czytelników. Książkę gorąco wam polecam i mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejny tom.

Za możliwość przeczytania i zaufanie bardzo dziękuję wydawnictwu.

Moja ocena: 10/10

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kolejna książka z serii spragnionych.
Kolejna historia która chwyta za serce .
Kolejni bohaterowie z którymi nie chce się rozstawać.
Kolejne emocje które sprawiają że ma się ciarki na plecach .

Autorka tak idealnie spisała ból i problemy bohaterki Eweliny że od książki nie mogłam oderwać się nawet na moment . Cierpienie które zawiera ta książka nie raz poczułam w sobie podczas czytania . Eryk główny bohater uczy nas co to miłość i wytrwałość oraz zrozumienie i wsparcie . Perspektywa opisana rozdziałami jej i jego co daje nam większy obraz wyobraźni na historię i emocje .
Momentami można mieć łzy w oczach . Znając poprzednią część książki wiedziałam że i ta historia rozkruszy moje serduszko na kawałki. Spragnieni by kochać to historia o miłości ale jak można kochać nie znając tego uczucia ? Ewelina od najmłodszych lat żyje w piekle które tworzą jej rodzice, później zostaje sama ze starszym bratem i z czasem coraz lepiej nie jest . Uzależnienia mają wpływ nie tylko na jedną osobe ale oraz ich najbliższych. Eryk chłopak któremu niczego nie brakuje ma kochających rodziców, studia i pieniądze. Lecz swoimi uczuciami obdarzył Eweline która żyje dla brata . Razem ?
Jak dla mnie książka warta każdej godziny.

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2021-02-10, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Życie jest pełne niespodzianek. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś ponownie pojawi się w twoim życiu albo którą relacje będziesz chciał odbudować. Pytanie, czy wystarczy ci determinacji, by temu podołać”

Ewelina jest tajemnicza, wycofana i niedostępna. Wszystkich trzyma na dystans i nikomu nie pozwala się do siebie zbliżyć. Ale to tylko maska, tak naprawdę jest krucha i delikatna, ale dla otoczenia musi być twarda i zimna, bo na co dzień walczy, żeby uratować swój cały świat.

Eryk czuje, że Ewelina jest dla niego wszystkim. Niestety problemem jest to, że nie pozwala mu się poznać. Chłopak zrobi wszystko, żeby skruszyć mur, który wokół siebie zbudowała.

“Spragnieni by kochać” to kolejna książka Anny Szafrańskiej, w której autorka porusza trudne tematy społeczne. Fabuła jest wypchana emocjami.

Autorka tą historią pokazuje, że każdy z nas doświadcza jakichś mniejszych lub większych tragedii. Jednak kiedy załamanie mija i bierzemy się w garść i bez względu na to ile razy upadniemy, i co złego wydarzy się w przeszłości zasługujemy na nową szansę, miłość, przyjaźń i zaufanie. Jestem pewna, że historia Eryka i Eweliny wciągnie was tak samo mocno jak i mnie.

Nasze jutro
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Nasze jutro

Drugi tom historii o zakazanej miłości. Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania...

Spragnieni, by żyć
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Spragnieni, by żyć

Nigdy nie jest za późno, by walczyć o siebie. Przekroczenie progu dorosłości dla wielu z nas to czas wyborów i poszukiwania własnej drogi. Ale...

Albo jesteś dla kogoś wszystkim, albo nikim. Tu nie ma miejsca na półśrodki.