Spragnieni, by kochać

Tom 2 cyklu Spragnieni, by żyć

Są blizny, które zostają na całe życie. Jest strach, który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień.

On - impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej - gotowy na wszystko.

Ona - tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu.

Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim, czego pragnie. Zrobi, co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa.

Ale Ewelina, choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Są takie rzeczy, których nie można wybaczyć. A ona ma zbyt wiele na sumieniu, by ktokolwiek mógł ją pokochać.

Informacje dodatkowe o Spragnieni, by kochać:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-01-27

Kup książkę Spragnieni, by kochać

Albo jesteś dla kogoś wszystkim, albo nikim. Tu nie ma miejsca na półśrodki.

Spragnieni, by kochać - opinie o książce

"Bo nie wystarczy kogoś kochać - trzeba mu jeszcze zaufać. I walczyć o to uczucie. Stworzyć coś nowego, coś, co będzie należeć tylko do nas. Dopiero wtedy miłość będzie miała znaczenie."

Ewelina Kos nie miała łatwego życia. Z resztą nadal nie ma. Zapracowana, przemęczona, zmuszona do robienia rzeczy wbrew sobie. Ale musi. Dla jednej ważnej dla niej osoby, choć mocno toksycznej.
   Eryk Kastner to szczery, otwarty i troskliwy chłopak. Jego życiu różni się od życia Eweliny, mimo że różowo nie było. Ale poddał się. Miał wsparcie Ali, potem Kuby i właśnie to samo chce dać Ewelinie. Kobiecie, która skradła jego serce.
   Czy mu się uda? Czy Ewelina otworzy furtkę do swego serca? Czy mu zaufa? Czy ta spragniona miłości doświadczona kobieta w końcu uwierzy, że warto walczyć?

Pierwszy tom serii "Spragnieni by żyć" o tym samym tytule wstrząsnął mną dogłębnie. Zburzył spokój. Ogromnie wzruszyła mnie historia Ali i Kuby. Teraz kiedy mogłam od razu zasiąść do czytania drugiego tomu, nie wahałam się ani chwili. Chciałam szybko poznać historię ich przyjaciela.
    Eryk zasłużył na szczęście. To fajny, troskliwy, wesoły choć impulsywny chłopak. Z sercem na dłoni. A ono jednak wybrało kobietę, której życie wygląda niczym pole minowe. A że Eryk nie jest tchórzem, to zakasał rękawy i zaczął walczyć. Walczyć o miłość. Walczyć o kobietę jego życia. Dziewczynę, która przyciąga go niczym światło ćmę.
   Eweliny życia nie da się nakreślić w kilku zdaniach. To, czego doświadczyła niejednego by załamało. A ona mimo wszystko walczy. Jest silna z zewnątrz, choć w środku spękana niczym szkło w każdej chwili grożące rozsypaniem się w pył. Zdystansowana, skromna, tajemnicza i niedostępna. Oschła i stroniąca od ludzi. Współczułam jej. Z całego serca pragnęłam jej pomóc i wyrwać ją z tej toksyczności.
    Bardzo fajnie, że bohaterowie poznani w pierwszym tomie i tutaj mieli konkretne kwestie do przekazania. Dlatego, istotne jest czytanie tej serii z zachowaniem chronologii. Być może i bez tego uda się wam tu odnaleźć ale tomy się przeplatają mimo wszystko.
    Autorka zaserwowała tutaj ogromny ból. Bolesną przeszłość, która odbierała zdolność swobodnego oddechu. Ta historia jest naszpikowana smutkiem strachem i niepewnością. Przepełniona emocjami, które ściskają serce. Wątkami, które przejmują do szpiku kości. Czyta się tą książkę na jednym wdechu. Na raz. Nie sposób jest się od niej oderwać. Pasjonuje, troszkę rozwesela by finalnie podnieść na duchu i pozostawić nadzieję, że wszystko jest możliwe. Że kiedyś wszystko się ułoży po naszej myśli. Wystarczy tylko chcieć. Znaleźć w sobie tą odwagę i wiarę. Kiedyś ciemne chmury odpłyną ustępując miejsca słońcu. Przegonią łzy i smutek, zostawiając radość i szczęście.
   Tom drugi okazał się być jeszcze bardziej emocjonalny. Jeszcze bardziej wciągający. Ja już od razu zabieram się za finalną część. A was zachęcam do czytania jeśli jeszcze nie mieliście okazji..

Polecam.

Współpraca: Wydawnictwo Słowne

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-11-17, Ocena: 6, Przeczytałem,

Eryk od momentu kiedy spotkał Ewelinę nie może przestać o niej myśleć, chłopak zatrudnia się w pubie, w którym pracuje Ewelina. Dziewczyna pracuje w kilku miejscach, jednak mimo to jest zamknięta w sobie i stroni od ludzi. Czy Erykowi uda się zaprzyjaźnić z Eweliną? Jakie tajemnice skrywa dziewczyna?

"Spragnieni, by kochać" to drugi tom serii "Spragnieni", więc tak naprawdę najlepiej czytać je w kolejności. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, ale ten to naprawdę było mistrzostwo! Jestem zachwycona ta książka, dostałam tutaj wszystko czego oczekuje od świetnej historii - wciągającą fabułę, idealnie i prawdziwie wykreowanych bohaterów i ogrom emocji! Od tej historii po prostu nie idzie się oderwać!
Tym razem poznajemy losy Eryka, który zaskarbił sobie od początku moją sympatię oraz Eweliny, która skrywa wiele tajemnic, budując przy tym wokół siebie mur nie do zburzenia. Ich historia opowiedziana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu doskonale wiemy co siedzi w ich głowach i z jakimi problemami się zmagają... A uwierzcie mi, Ewelina nie ma i nigdy nie miała łatwego życia. Poznając jej historię sama odczuwałam cierpienie i bezradność, współczułam głównej bohaterce takiego życia, ale jednocześnie kibicowałam jej.
Autorka odnosi się tutaj również do relacji pomiędzy rodzeństwem, które nie zawsze są dobre, a często wręcz toksyczne, pokazuje jak łatwo stać się osoba współuzależnioną i zmanipulowaną.
Jak wiadomo, po burzy zawsze wychodzi słońce, a takim przysłowiowym słońcem dla Eweliny okazał się Eryk, który szturmem wtargnął do jej świata i sprawił, że dziewczyna zaczęła się zastanawiać nad swoim życiem i nad tym jakimi wartościami powinni się kierować najbliżsi sobie ludzie.
Warto również wspomnieć o samym uczuciu pomiędzy bohaterami - bo Eryk i Ewelina, byli spragnieni kochania, jednak droga do ich szczęścia jest naprawdę trudna, wymagająca od bohaterów wiele wysiłku, a przede wszystkim czasu i wiary.
"Spragnieni, by kochać" to historia, która wzrusza bez reszty, wywołuje w czytelniku multum emocji, ale również zmusza do refleksji i daje nadzieję na lepsze jutro! Polecam z całego serca!

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-09-02, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Spragnieni by kochać"  to historia Eweliny i Eryka, która wciąga czytelnika równie mocno co historia Ali i Kuby.

Eryk jest studentem prawa, pochodzi z zamożnego domu, ma kochających rodziców i przyjaciół. Dorabia sobie w barze, gdzie pracuje dziewczyna, którą jest zainteresowany do tego stopnia, że zrobi wszystko aby tylko zwróciła na niego swoją uwagę.

Ewelina to biedna dziewczyna, pochodzi z rozbitej patologicznej rodziny, na codzień zmaga się z trudami życia, pracuje na trzech etatach aby utrzymać siebie i brata narkomana, któremu poświęciła wszystko- pieniądze, dumę a nawet uczciwość.

Czy Erykowi uda się zbliżyć do dziewczyny i zozkruszyć lód wokół jej serca ?
Czy Ewelina będzie w stanie zapomnieć o przeszłości i otworzyć swoje serce na miłość?

Kolejna piękna powieść, która niczym rollercoster, wywołuje mnóstwo emocji. Historia o miłości ale nie tej cudownej, młodzieńczej, to historia, która aby przetrwać, musi pokonać przeszkody, które stają jej na drodze. Autorka zafundowała swoim bohaterom nie mały bagaż doświadczeń, nie raz i nie dwa łzy cisnęły się do oczu i zdawałam sobie pytanie "Dlaczego?".
Historia Eweliny jest bardzo bolesna, uzależnienie od narkotyków i alkoholu to wciąż bardzo powszechny temat, a w swojej powieści autorka przedstawiła go niemal w realistyczny sposób.
Polecam Wam z całego serca poznać tę smutną, bolesną a zarazem piękną historię dwojga młodych ludzi. Wybierzcie się w podróż po szczęście razem z bohaterami książki. Nie będziecie żałować ani minuty spędzonej na czytaniu powieści.

Avatar użytkownika - _miedzy_kartkami
_miedzy_kartkami
Przeczytane:2021-08-22,

Anna Szafrańska “Spragnieni by kochać”
Jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa w przeszłość? Tysiące wspomnień i miliony drobnych chwil, które kształtują to jacy jesteśmy i jacy się stajemy. Czy jesteśmy zdolni do miłości mimo tego, że nigdy wcześniej jej nie zaznaliśmy? Czy jesteśmy w stanie wybaczyć osobom, które nas zawiodły nawet jeśli pozostawiły na nas bardzo widoczne blizny? Jak poważną walkę musimy stoczyć z samym sobą, aby odciąć się od przeszłości i od tego co najbardziej nas wyniszcza, żeby z odwagą i siłą biec ku nowemu- lepszemu życiu?
Ewelina przeżyła piekło na ziemi, życie, na które żaden człowiek nie zasługuje. Dorastała w miejscu, w którym można było znaleźć wszystkie odcienie patologii. W otoczeniu nieustannie pijanych rodziców, krzyku, agresji i głodu. W otoczeniu brata narkomana i jego “znajomych po fachu”, w otoczeniu melin i szemranych typów, od których tacy jak Eryk powinni trzymać się z daleka.
Eryk pochodzi z zupełnie innego świata. Ma kochających rodziców, ciepły duży dom i poukładane życie, które w żadnym choćby najmniejszym stopniu nie przypomina życia jakie wiedzie Ewelina. A jednak, mimo wszystkich widocznie dzielących ich różnic, chłopak nie potrafi pozbyć się z głowy widoku i uczucia do tej wychudzonej dziewczyny z zieloną bandaną na nadgarstku.
Czym więc charakteryzuje się prawdziwa miłość? Miłość to stałe poczucie bezpieczeństwa w ramionach drugiej osoby choćby dookoła walił się świat. Miłość to nieustanne wzajemne wsparcie w każdym momencie swojego życia. Miłość to radość z każdej sekundy spędzonej przy drugiej osobie. I najważniejsze, MIŁOŚĆ to obietnica trwania przy drugiej osobie choćby wszystko co znajduje się dookoła. starało się to uniemożliwić.
Oni tacy właśnie byli. Byli spragnieni by kochać!
Wspaniała historia o niełatwej tematyce. Autorka bardzo obrazowo pokazuje problem jakim jest nałóg i to jak potrafi wyniszczyć naszych najbliższych. Pokazuje nam proces przez jaki musiała przejść główna bohaterka by pozbyć się traum zakorzenionych u niej jeszcze w dzieciństwie. Pokazuje nam drogę jaką musiała przemierzyć by na nowo nauczyć się definicji zaufania i miłości. “Spragnieni by kochać” to piękna, choć momentami brutalna historia, która skruszy nawet najtwardsze czytelnicze serce.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-01,

Spragnieni by kochać to drugi tom cyklu "Spragnieni"
Poznajemy tym razem losy Eweliny, która dużo w życiu przeszła. Musiała zmierzyć się z trudnym dorastaniem, a obecnie być opoką dla kogoś kto na to nie zasługuje.
Ktoś kto jest bliski jej sercu, kto bronił gdy była mała. Teraz beszczelne wykorzystuje i gra na jej emocjach.
Czy z takim bagażem ma szansę na miłość? Czy dopuści do siebie kogoś kto kocha ją nad życie, a i ona nie jest obojętna temu uczuciu?
Eryk to chłopak, który kocha ją całym sobą i zrobi wszystko by ją do siebie przekonać. Jest między nimi przepaść. On z bogatego domu, ona z przeszłością...
Co z tego wyniknie? Autorka stworzyła piękną historię. Pozornie prosta sprawa. Dwoje młodych, kochających się i szczęśliwe zakończenie gotowe.
Jednak nie w tym przypadku. Tu autorka wprowadziła ogrom emocji, a poprowadzona historia momentami mnie wkurzała i miałam ochotę zbojkotować pewne osoby.
Fabuła to prawdziwa mieszanka emocjonalna. Kibicujemy naszej parze, a jednocześnie wkurzamy na nich.
Kiedy myślimy, że już będzie dobrze, Autorka postanawia kolejny raz z nas zakpić.
Tak jak polecałam poprzednią książkę z tej serii i tą bardzo Wam polecam.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2021-03-14,

"Życie jest pełne niespodzianek. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś ponownie pojawi się w twoim życiu albo którą relację będziesz chciał odbudować. Pytanie, czy wystarczy ci determinacji, by temu zadaniu podołać..."

Nie wiem jak Pani Anna Szafrańska to robi, ale ponownie to zrobiła! Spowodowała, że moje serce rozpadło się na kilka kawałków...

Historie, które pisze są niesamowite..oddają samo życie, nie ma w nich zawartych cukierkowych miłości... raczej ukazuje trudną miłość, która musi wiele przejść by osiągnąć upragniony cel - BYCIE RAZEM.

"Bo nie wystarczy kogoś kochać - trzeba mu jeszcze zaufać. I walczyć o to uczucie. Stworzyć coś nowego, coś, co będzie należeć tylko do nas. Dopiero wtedy miłość będzie miała znaczenie..."

"Spragnieni by kochać" - to druga część trylogii.

Tym razem autorka opisuje nam historię Eryka - przyjaciela Alicji i Kuby z poprzedniej części. Eryk ma kochających rodziców i wspierających przyjaciół z którymi mieszka, ale nie ma szczęścia w miłości. Kiedy poznaje Ewelinę jego serce zaczyna szybciej bić. Jedno spotkanie, a on już wiedział że jest to miłość jego życia.
Postanawia, że zatrudni się w tej samej restauracji, w której pracuje dziewczyna by być blisko niej. Chciał ją bliżej poznać, lecz ona nie pozwala mu zbliżyć się do siebie.

Dlaczego tak jest?

Eryk chciał dać Ewelinie wszystko. Całego siebie. Całą swą miłość,a ona go skutecznie od siebie odtrącała...nie chciała przyjąć jego miłości.
Niestety miała ku temu powody. Chciała chronić Piotrka - brata narkomana, nie chciała pokazać w jakich warunkach żyje... nie chciała złamać obietnicy, którą złożyła swojemu bratu... że zawsze będą razem...

Tylko czy czasami warto? Warto poświęcać się dla kogoś, kto nie potrafi nas docenić?
Nie chciałabym być na miejscu Eweliny. Nie chcę jej oceniać. Kochała brata nade wszystko. Poza nim nie miała nikogo więcej. Tylko takie życie znała...
Trudna historia. Trudne relacje. Nigdy nie wiadomo co zrobić by było "dobrze".

Historia łapie za serce!
Jeżeli chcecie poznać Eryka i Ewelinę to polecam z całego serca!

"Niby nic nieznaczące znajomości mogą odmienić twój świat..."

Mój odmienił, a Wasz?

Dzień dobry, dobry dzień ❣️

Spieszę dzisiaj do Was z recenzją drugiej części "Spragnionych...". Nie wiem czy pamiętacie jak bardzo podobała mi się pierwsza część, ale tak. Podobała mi się bardzo więc z ogromną przyjemnością sięgnęłam po książkę "Spragnieni, by kochać".

Czy była tak dobra jak pierwsza część? Nieee.... Ta część była jeszcze lepsza. To jak Pani Ania potrafi zagrać nawet na najmniejszej strunie uczuć czytelnika jest po prostu fenomenalne. Czytając książki Pani Ani czytelnik czuje je cała sobą i historia Eweliny i Eryka nie jest wyjątkiem. Pani Aniu gratuluję!!! Z całego serca!!!

Ewelina to dziewczyna, która od samego początku miała w życiu ciężko.... Czy ktoś taki, jak sama o sobie mówi, zepsuty ma prawo do nadziei na lepsze jutro? Eryk, zakochany w dziewczynie, która nie ma zamiaru się zbliżyć do nikogo. Czy będzie miał dość cierpliwości, siły i argumentów aby pomóc jej się otworzyć?

Bohaterowie są jak zwykle nakreśleni bardzo wyraźnie. Każdy z nich ma charakter, który idealnie odzwierciedla to co przeszedł. Fabuła? Bolesna, ale przepiękna! Emocje w książce? Są, a wręcz się z niej wylewają. Ta książka jest tak głęboka, że miałam nie raz strach przewrócić stronę, aby moje serce się nie roztrzaskało na kawałki. Zakończenie? Przekonajcie się sami!!!

"Spragnieni by kochać"

Autorka kolejny raz sprawiła, że książka po przeczytaniu długo zostaje w myślach i sercu. Historia Eweliny i Eryka nie jest łatwa i prosta. Tutaj trzeba zmierzyć się z przeszłością, a także toksycznym środowiskiem które odcisnęło piętno na życie i światopogląd Eweliny. To właśnie ona musi pokonać swoje słabości i demony, aby móc rozpocząć normalne życie. Historia pełna determinacji i walki z problemami jakim jest nałóg bliskiej osoby, który stacza na dno nie tylko siebie ale i najbliższych. Manipulacja, która posługuje się się brat Eweliny, sprawia że ona nie potrafi się od niego uwolnić, a on perfidnie ja wykorzystuje zasłaniając się obietnica złożona przed laty. Książka pokazuje, że warto walczyć o miłość i lepsza przyszłość. Ważne aby móc zaufać odpowiedniej osobie i pozwolić sobie pomóc, a także czasami warto postawić swoje szczęście na pierwszym miejscu. Poświęcenie dla drugiej osoby, która tego nie szanuje i ciągle aby żąda, a daje jedynie puste obietnice i setki kłamstw, sprawia że przestajemy widzieć inny świat. Wydaje się nam że tak ma być i ciężko jest przyjąć pomoc od kogoś kto mówi, że życie wygląda inaczej.

Heroiczną walka siostry o brata, oraz chłopka o dziewczynę, sprawia, że ta książka wyciska z czytelnika wszystkie emocje. Bo każdy z nas jest przecież spragniony miłości i ta historia pokazuje, że każdemu trzeba dać szansę, a czy ja wykorzysta to zależy tylko od niego. Cudowna książka.

,, (..) Nie uciekniemy od popełniania błędów, ale one nigdy nie staną się naszą porażką, jeśli będziemy się na nich uczyć. Bo nie ma czegoś takiego jak złe decyzje- są tylko niewykorzystane szanse. Bo jedyne, czego nikt z nas nie potrafi, to cofnąć czas.''

,, Spragnieni, by kochać '' to książka która niczym burza piaskowa na pustyni wdarła się do mej duszy i pozostawiła spustoszenie!! W dalszym ciągu nie mogę się podnieść po żywiole!

Ewelina , to dziewczyna która nie miała łatwego życia, niechęć do wszystkich sprawia , że nie ma przyjaciół, a rodzina to tylko puste słowo napisane na karcie jej historii. Chłód w jej oczach nie pozostawia złudzeń, ona nie jest zdolna do przyjaźni, ale czy aby na pewno?

Eryk, student prawa, który zna życie i odtrącenie. Życie nauczyło go, by nie oceniać , dać szansę , ale czy on taką dostanie ? Czy będzie na tyle wytrwały i spragniony , by kochać?

Tych dwoje połączy uczucie, które powinno być pielęgnowane , ale niestety, życie to nie bajka , a świat się nie zatrzymuje , tylko pogłębia blizny noszone na duszy. Każdego dnia życie stawia wyzwania przed Eweliną i Erykiem. Czy tych dwoje będzie w stanie połączyć siły i stawić czoła życiu? Czy maska , którą nosi Ewelina zostanie zdjęta i zacznie oddychać pełną piersią? Zaprasza do książki po odpowiedzi.

Anna Szafrańska , sprawiła, że w klatce czuję ból , ból z powodu tak autentycznych bohaterów! Czytając książkę miałam wrażenie , że czytam historię bliskich mi osób, przyjaciół. ,, Spragnieni, by kochać '' to książka która uświadamia czytelnikowi , że są osoby które kryją się za murem a my powinniśmy zburzyć go i wyciągnąć pomocną dłoń! Polecam Książkę !!!!!!!!

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2021-01-31,

To nie było moje pierwsze spotkanie z autorką, więc wiedziałam czego się mam spodziewać. I się nie zawiodłam. „Spragnieni, by kochać” to wspaniała, ciepła, wzruszająca opowieść o tym, że każdy z nas jest autorem własnej historii. Niezależnie od naszej przeszłości to od nas zależy nas los. To my podejmujemy decyzje i to my kierujemy własnym życiem.

Ewelina zniechęca i odpycha każdego kto chciałby się do niej zbliżyć. Bo jeśli nikogo do siebie nie dopuści, ten nie będzie mógł jej zranić, prawda? Dziewczyna skrywa bolesną przeszłość, boi się pokazać swoją prawdziwą twarz, to kim jest i skąd pochodzi. Umiejętnie gra swoją rolę tej zimnej i opryskliwej, jednak jest ktoś kto ją przejrzał. Wie, że jej zachowanie to tylko maska, system samoobronny jej organizmu. Czy Eryk będzie tym, który zburzy mur, który Ewelina sama wokół siebie zbudowała? Czy uda mu się ją przekonać, że jest silną kobietą, która zasługuje na miłość?

Autorka ma tą niezwykłą umiejętność pisania o emocjach. Nie sposób przejść obok tych emocji obojętnie. Bohaterowie są bardzo autentyczni, co tylko sprawia, że kibicujemy im od samego początku i z zapartym tchem śledzimy ich losy. Książka, której się wprost nie chce odłożyć, dopóki nie przewrócimy ostatniej kartki. Oczywiście z szybszym biciem serca, bo na końcu autorka zafundowała nam istny rollercoaster i miałam obawy jak ta historia się skończy.

Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejną część, która jest już w przygotowaniu, a Was zachęcić gorąco do lektury.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-03-15, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Historia trudnej miłości Eweliny i Eryka. Narracja jest prowadzona przemiennie przez nich, dzięki czemu poznajemy myśli i odniesienia ich obojga. Głównym tematem książki jest toksyczna miłość rodzeństwa i uzależnienie od narkotyków. Autorka opisuje jak trudno wyjść bez nich żyć.  z tego uzależnienia. Piotrek mimo wielu prób i pomocy Eweliny nie możeŻycie Eryka różni się diamentralnie od życia Eweliny. Eryk ma sprawdzonych przyjaciół, kochających rodziców, dobre studia i nie narzeka na brak pieniędzy. Dorabia w barze bo chce, nie dlatego, że musi, lecz aby być bliżej Eweliny. Ewelina miała trudne dzieciństwo, a teraz musi pracować w trzech miejscach,   aby jej brat miał na narkotyki. Nie ma czasu na przyjemności, nie ma czasu, nie ma przyjaciół  i nie ma pięniedzy. O ile jestem skłonna zrozumieć, że oddaje pieniądze bratu wiedząc na co je przeznaczy, to fakt dokonywanych kradzieży jest niedopuszczalny. Eryk to idealny chłopak, można na niego zawsze liczyć.

"Spragnieni by kochać" Anny Szafrańskiej jest jedną z tych powieści, obok których nie da się przejść obojętnie. I choć jej bohaterowie nie raz potrafią zirytować czytelnika swym zachowaniem, a raczej w niektórych momentach podejmowania decyzji, to jednak mają swoje usprawiedliwienie w swojej przeszłości, która ma ogromny wpływ na ich teraźniejsze postępowanie. Bo nie łatwo jest zmienić swojego życia w ciągu jednego dnia, a tym bardziej nie da się odejść i zatrzasnąć za sobą drzwi, gdy ktoś za nimi ma pozostać. Autorka w swej powieści wykreowała dwójkę głównych bohaterów, których dzieli ogromna przepaść, jaką jest ich przeszłość, a raczej dzieciństwo w jakim im było poznawać życie. Jedno z nich poznało miłość i ciepło, drugie natomiast żyło w zupełnie innych warunkach, gdzie z pewnością tych wartości nie było. Wrażliwy czytelnik z pewnością powinien przygotować sobie chusteczki, zanim zasiądzie do pochłaniania tej lektury, gdyż z pewnością wzruszy się niejednokrotnie. Emocji nie brakuje i są one przeróżne, zaczynając od tych ciepłych i pięknych, a kończąc na złości, a nawet wściekłości.

Powieść ta z pewnością jest o budowaniu zaufania, o radzeniu sobie z przeszłością, a także o tym jak ważne jest przyjąć pomocną dłoń. Pokazuje również, że można znaleźć rozwiązanie w bardzo trudnych sytuacjach i że nie trzeba trzymać się kurczowo tego co się zna, a co wcale nie jest dla nas dobre, a wręcz niszczy.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

On - impulsywny, z sercem na dłoni, dla niej - gotowy na wszystko.

Ona - tajemnicza, wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu.

Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim, czego pragnie. Zrobi co tylko w jego mocy, by skruszyć mur, za którym się chowa. Ale Ewelina, choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia, nie wierzy, że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia.

Są takie rzeczy, których nie można wybaczyć.
A ona ma zbyt wiele na sumieniu, by ktokolwiek mógł ją pokochać.

"Spragnieni, by kochać" jest drugim tomem cyklu Spragnieni. Po pierwszej części, którą byłam zachwycona z jeszcze większym entuzjazmem zabrałam się za tę. I znowu przepadłam. Kolejny raz autorka zagrała na moich emocjach oferując mi historię, od której ciężko było się oderwać.

Tym razem Anna Szafrańska pozwala poznać nam historię Eryka (który z miejsca zdobył nasze czytelnicze serca w pierwszej części, a tu dodatkowo swoim upartym charakterem, czułością i wrażliwością) oraz tajemniczej, wycofanej Eweliny. Czy dziewczyna, która nigdy nie doświadczyła ciepłych uczuć, miłości, troski, bezpieczeństwa, będzie potrafiła pokochać? Uwielbiam odkrywać przemyślenia, rozterki i obawy, jakie autorka serwuje swoim bohaterom. Zawsze znajduję w jej książkach coś więcej, jakiś głębszy przekaz, który mogę przełożyć na życie czy to moje, czy moich bliskich. Postaci, jak i ich problemy są realne, dlatego szybko zjednują sobie naszą sympatię. Odczuwamy ich ból, cierpienie, samotność, rozczarowanie, zwątpienie, dzielimy również chwile nadziei i radości.

"Życie jest pełne niespodzianek. Nigdy nie wiesz, kiedy ktoś ponownie pojawi się w twoim życiu albo którą relacje będziesz chciał odbudować. Pytanie, czy wystarczy ci determinacji, by temu podołać."

Autorka ukazuje toksyczną miłość siostrzano-braterską. Szczerze zaskoczył mnie ten wątek, gdyż rzadko spotykam się z nim w książkach. A tu dodatkowo nie został potraktowany po macoszemu. Za to ogromny plus. Obserwujemy tu pełną poświęceń braterską miłość, która może okazać się wyniszczająca, odbierająca wszystko to, na czym nam zależy. Czytając stawiamy pytania: czy zawsze trzeba walczyć za wszelką cenę kosztem własnego życia. Czy wyrzuty sumienia nie wygrają z wizją szczęścia?

"Odejście tych, których kochamy, zawsze boli. I zostawia w nas blizny. Ale nie wszystkie są takie bolesne. Bo są też wspomnienia, które w sobie pielęgnujemy. I to one sprawiają, że stajemy się silniejsi."

Historia pokazuje, że nie należy nikogo oceniać po pozorach czy zasłyszanych plotek. Człowieka trzeba poznać, wejrzeć w jego wnętrze, które może potrzebować naszego wsparcia, zrozumienia, pomocnej dłoni. Niezwykłe wrażenie zrobił na mnie wątek miłości. W tym wypadku to uczucie wymagające czasu, wytrwałości i wiary, że może się udać. Czy ktoś, kto nigdy nie zaznał miłości, jest w stanie się jej nauczyć?

"Spragnieni, by kochać" to przepełniona smutkiem i bólem powieść, która roztopi niejedno serce. To również książka dająca siłę do walki i nadzieję na lepsze jutro. Przede mną ostatnia część, której szczerze powiedziawszy się boję... A raczej pewnego bohatera...

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2021,

Eryk i Ewelina to dwójka osób pochodząca z dwóch różnych światów. Czy w tym przypadku może istnieć miłość?

Ewelina to wycofana, tajemnicza i zamknięta w sobie dziewczyna, która nie miała łatwego życia. Lecz to tylko pozory, gdyż wewnątrz jest nadal kruchą dziewczynką z ubogiego domu. Natomiast Eryk to chłopak, który ma wszystko - kochającą rodzinę, zabawnych przyjaciół.

"Spragnieni, by kochać" to przede wszystkim opowieść o tragediach i walce z problemami. Pokazane jest również jak różne można mieć dzieciństwo, gdyż jedni mają wszystko a drudzy muszą walczyć o każdy kęs. Książka ta jest również nasycona miłością, gdyż bohaterowie lgną do siebie, choć dziewczyna nie chce tego po sobie pokazać, ponieważ boi się, że straci zaufanie kolejnej osoby przez swoją przeszłość, ale akurat chłopaka toto nie odstrasza, a wręcz przeciwnie -  nie poddaje się i walczy za nich oboje.

Według mnie powyższa książka to emocjonalny rollercoaster. Na własnej skórze możemy poczuć zarówno dobre, jak i złe chwilę. Widać, że autorka w prosty sposób pokazuje czytelnikom, że życie nie jest "usłane tylko różami", ale również "kolcami", które mogą nas w każdej chwili zranić.

Moim zdaniem powyższa historia to wyciskacz łez i złamie nie jedno serce wśród czytelników. Książkę gorąco wam polecam i mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać na kolejny tom.

Za możliwość przeczytania i zaufanie bardzo dziękuję wydawnictwu.

Moja ocena: 10/10

Far Far Away
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Far Far Away

Wszystko zaczęło się od skradzionego pocałunku. Jednak w tym przypadku nie było mowy o szczęśliwym zakończeniu, gdyż obiekt westchnień zdawał się tego...

Jaśmina
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Jaśmina

Trzeci tom chwytającej za serce serii „PInk Tattoo”! Tatuaż może być tym, co będzie, jeżeli pozwolimy odejść temu, co było. Jaśmina znalazła...