Spragnieni, by kochać

Tom 2 cyklu Spragnieni, by żyć

Anna Szafrańska “Spragnieni by kochać”
Jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa w przeszłość? Tysiące wspomnień i miliony drobnych chwil, które kształtują to jacy jesteśmy i jacy się stajemy. Czy jesteśmy zdolni do miłości mimo tego, że nigdy wcześniej jej nie zaznaliśmy? Czy jesteśmy w stanie wybaczyć osobom, które nas zawiodły nawet jeśli pozostawiły na nas bardzo widoczne blizny? Jak poważną walkę musimy stoczyć z samym sobą, aby odciąć się od przeszłości i od tego co najbardziej nas wyniszcza, żeby z odwagą i siłą biec ku nowemu- lepszemu życiu?
Ewelina przeżyła piekło na ziemi, życie, na które żaden człowiek nie zasługuje. Dorastała w miejscu, w którym można było znaleźć wszystkie odcienie patologii. W otoczeniu nieustannie pijanych rodziców, krzyku, agresji i głodu. W otoczeniu brata narkomana i jego “znajomych po fachu”, w otoczeniu melin i szemranych typów, od których tacy jak Eryk powinni trzymać się z daleka.
Eryk pochodzi z zupełnie innego świata. Ma kochających rodziców, ciepły duży dom i poukładane życie, które w żadnym choćby najmniejszym stopniu nie przypomina życia jakie wiedzie Ewelina. A jednak, mimo wszystkich widocznie dzielących ich różnic, chłopak nie potrafi pozbyć się z głowy widoku i uczucia do tej wychudzonej dziewczyny z zieloną bandaną na nadgarstku.
Czym więc charakteryzuje się prawdziwa miłość? Miłość to stałe poczucie bezpieczeństwa w ramionach drugiej osoby choćby dookoła walił się świat. Miłość to nieustanne wzajemne wsparcie w każdym momencie swojego życia. Miłość to radość z każdej sekundy spędzonej przy drugiej osobie. I najważniejsze, MIŁOŚĆ to obietnica trwania przy drugiej osobie choćby wszystko co znajduje się dookoła. starało się to uniemożliwić.
Oni tacy właśnie byli. Byli spragnieni by kochać!
Wspaniała historia o niełatwej tematyce. Autorka bardzo obrazowo pokazuje problem jakim jest nałóg i to jak potrafi wyniszczyć naszych najbliższych. Pokazuje nam proces przez jaki musiała przejść główna bohaterka by pozbyć się traum zakorzenionych u niej jeszcze w dzieciństwie. Pokazuje nam drogę jaką musiała przemierzyć by na nowo nauczyć się definicji zaufania i miłości. “Spragnieni by kochać” to piękna, choć momentami brutalna historia, która skruszy nawet najtwardsze czytelnicze serce.

Informacje dodatkowe o Spragnieni, by kochać:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-01-27
Dodał/a opinię: _miedzy_kartkami

Zobacz opinie o książce Spragnieni, by kochać

Kup książkę Spragnieni, by kochać

Albo jesteś dla kogoś wszystkim, albo nikim. Tu nie ma miejsca na półśrodki.

Dziewczyna ze złotej klatki
Anna Szafrańska0
Okładka ksiązki - Dziewczyna ze złotej klatki

Obrzydliwie bogaci rodzice, luksusowa rezydencja, służba i ochrona, ekskluzywna prywatna szkoła. Osiemnastoletnia Amelia Raczyńska może mieć wszystko,...

Nasze jutro
Anna Szafrańska 0
Okładka ksiązki - Nasze jutro

Drugi tom historii o zakazanej miłości. Daniel i Łucja wciąż stąpają po cienkiej linie. Co gorsza, jest jeszcze ktoś, kto cały czas wzbudza na niej drgania...